metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Therion History

2. července 2007 v 10:37 | Vamp |  Therion
http://www.nuclearblastusa.com/bands/therion/therion.jpgTherion je švédská metalová kapela založená roku1987 Christoferem Johnssonem Její jméno pochází z řeckého therion (θηρίον), což znamená šelma ve smyslu biblické Apocalypsy Johnsson je převzal z názvu alba švýcarské black metalové kapely Celtic Forst To Mega Therion (velká šelma; spojení se přímo v Bibli nevyskytuje, ale používal ho Aleister Crowley .
Původně skupina hrála death metal avšak později začala do své hudby přimíchávat i orchestrální prvky v podobě chórů a klasické hudby, což postupně vedlo až ke změně v kapelu symfonicko-metalovou S tím souvisí i řada změn v obsazení kapely.
Hudba Therionu je inspirována mytologiemi, okultismem, magií a tradicemi; texty píše většinou Thomas Karlsson , zakladatel a vůdce magického řádu Dragon Rouge , jehož je Johnsson členem.

Historie skupiny

Počátky: Blitzkrieg a Megatherion (1987-1989)


Therion byl původně založen pod jménem Blitzkrieg v Upplands Väsby ve Švédsku. Zakladatel Christofer Johnsson byl původně zpěvákem a basistou, ačkoliv na tento nástroj hrál pouze několik měsíců v průběhu utváření kapely. K němu se přidali kytarista Peter Hanson s kterým se znal z dřívějška z několika hudebních skupin a bubeníkOskar Forss Johnssonův kamarád ze školních let. Vzory Blitzkriegu byli Metallica aSlayer nicméně jeho hudba se podobala též skupinám Venom a Motörhead. Blitzkrieg nevydal žádné demo, pouze uspořádal 2 koncerty, než se v roce 1988 rozpadl. Zachovalo se pouze několik nahrávek.

Johnsson se však nevzdal, přešel na kytaru a za vzor si zvolil švýcarskou kapelu Celtic Forst a pod novým jménem MegaTherion se mu podařilo seskupit původní formaci. Jméno bylo později zkráceno na Therion. Johnsson se následně rozhodl zaměřit pouze na zpěv a kytaru a tak do skupiny přibral basistu Erika Gustafssona z deathmetalové skupiny Dismember

Debut a první smlouva (1989-1993)

Skupina nahrála v roce 1989 dvě death metalová dema, Paroxysmal Holocaust (600 ks) a Beyond the Darkest Veils of Inner Wickedness (500 ks). Obě dema vyšla pouze na kazetách.
To zajistilo kapele dostatečnou pozornost pro jejich první EP, Time Shall Tell, což bylo technicky vzato sice stále jen demo, vydané lokálním obchodem v počtu 1 000 ks, avšak skupině přineslo jejich první nahrávací smlouvu s Deaf Records a následně vydání prvního alba Of Darkness....
Of Darkness… obsahovalo skladby které Johnsson napsal v osmdesátých letech, neboť ačkoliv měli již novější skladby, rozhodli se je ponechat až pro následující album. Na Of Darkness… může být pohlíženo jako na progressive death metalové album, neboť jeho obsah vykazuje znaky atypické pro soudobý death metal. Texty byly silně politické, ve stylu Napalm Death a dalších hardcore punkových kapel osmdesátých let. Skupina však příliš nevycházela s Deaf Records a protože smlouva byla pouze na jedno album, po jeho vydání došlo k přesunu k Active Records.
V roce 1992 začala skupina nahrávat druhé album Beyond Sanctorum. Erik Gustafsson byl nucen opustit kapelu a vrátit se domů do USA, ale skupina pokračovala jako trio s Hanssonem a Johnssonem coby basisty. Album se stalo velmi populární a získalo kapele první nabídky k jejich živému vystoupení ve střední Evropě. Na albu Beyond Sanctorum předvedli experimentálnější přístup k hudbě s lépe využitými možnostmi kláves a vokalistů, čímž získali nálepku experimentální death metalové kapely.
Po tomto albu stihlo skupinu několik problémů. Forss se rozhodl opustit skupinu, neboť očekávajíc druhého potomka, životní styl a finanční situace kapely nevyhovovaly jeho odpovědnosti vůči rodině. Skupinu opustil kvůli zdravotním problémům i Hansson. Koncerty v Holansku proto již byly hrány v nové sestavě. Piotr Wawrzeniuk, někdejší Johnssonův spoluhráč z kapely Carbonized, usedl za bubny, Andreas Wahl se chopil basy a Johnssonův kamarád ze školních let, Magnus Barthelsson zaujmul pozici kytaristy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leniška Leniška | Web | 2. července 2007 v 11:43 | Reagovat

metal-maiden, web, 29.6.2007 23:36

Budu Hlasovat Samozřejmě pro blog Vamp,přece nebudu hlasovat pro náký bezcenný tokio hotel a emo prostě toffik a mischa té strašný,co posloucháte!!!

z evikuvblogisek.blog.cz.....

co reknes ted???zes to nepsala prvni???:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama