metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Rozhovor s Dimmu Borgir

7. května 2007 v 17:02 | Vamp |  Dimmu Borgir
Našla sem staré číslo Rock Extremu z roku 97 no ta v něm rozhovor s Dimmu Borgir tak tady ho máte::::::::::::::::::::::::

KDY BY MĚLO VYJÍT VAŠE LABUM ?
Ne dřívě jak před 30.Květnem.

VÍM,ŽE BLACK METALU ŽE VE STÁTECH NEDAŘÍ TAK JAKO V EVROPĚ...ZÍSKALI JSTE OD AMERIČANŮ KLADNÉ OHLASY?
Ano. Velice kladné a doufám , že ještě dostaneme . Myslím že se metal v Americe staví na nohy.

PROČ MYSLÍŠ ŽE JE BLACK METAL V EVROPĚ VÍC POPULÁRNÍ ?
Nevím , asi proto , že mnoho lidí v Americe vyzpěvuje : "Ano Black metal nebo metal opět postává " . Ne až tak docela , ale něco se děje . NUCLEAR BLAST AMERICA nás posílá ro Evropy turné.

MYSLÍŠ,ŽE JE NA TO DOBRÁ REKLAMA ?
Asi ano. V Evropě ted budeme dost koncertovat,hrát na množství festivalů. Budeme hrát na Dynamo Festivalu s THERION a jinými sračkami ,s MANOWAR při otevírání festivalu , to je ten správný směr.

PROČ JSTE SE ROZHODLI PODEPSAT SMLOUVU S NUCLEAR BLAST ?
Protože je to seriózní firma . Myslím,že jsou velká firma a mohou nás dostat daleko. Momentálně jsme jejich jedničkou a cpou nás dopředu po celém světě. Chtějí,aby jsme neustále koncertovali a my to chceme také. Rádi koncertujeme. Naše poslední turné jsme hráli s CRADLE OF FILTH a s DISSECTION . Turné se jmenovalo "Gods Of Darkness" . a bylo to týdenní turné po Německu . Ohlasy byly vynikající,všechny koncerty byly vyprodány . Všude bylo tak 2000 lidí.

VE STÁTECH BYL ALE VŽDY DEATH POPULÁRNĚJŠÍ ,NEŽ BLACK METAL. JAKÉ JSOU PODLE TEBE MEZI TĚMITO STYLY HLAVNÍ ROZDÍLI ?
Hlavním rozdílem jsou podlazené kytary . Myslím že i tento nový DIMMU BORGIR je metalová věc. Máme nad věcí větší kontrolu ,protože jsme profesionálové. Tedy doufám, že toto album v Americe ocení více jak většinu black metalu. DIMMU BORGIR ale není jen black metalová kapela obsahuje i gothické prvky ,klasickou hudbu,trashovou muziku i starý metal.

ANO,VŠIML JSEM SI ŽE TO CO MI POSLALI Z NUCLEAR BLAST NENÍ ČISTĚ BLACKOVÁ VĚC...
Ano,není to tak obyčejná věc ,jakou by jsi mohl očekávat od DARK THORNE nebo IMMORTAL a podobných sraček. Chtěl bych říct že norská blacková scéna už neexistuje,všechny velké kapely se zaprodaly. Zvuk jejich nových alb je o hovně.

MYSLÍŠ,ŽE TOTO ALBUM BUDOU MOCI POSLOUCHAT I "VŠEOBECNĚ" ZAMĚŘENÍ FANS ?
Ne celkem obecně zamření. Já bych řekl ,že je třeba si ho nejdříve poslechnout a pak posoudit. Jak jsem řekl ,jsme profesionální muzikanti a nedopustíme aby naše desky zněli sračkově. Proto jsme se rozhodli,nahrát toto album ve Švédsku a ne v Norsku,protože všechna Norská studio jsou o ničem . Pusťte si nové DARK THORNE je to sračka. Nebo nový IMMORTAL,MORBID ANGEL a stále to samé. Všechno je to sračka Norská scéna už neexistuje taková je pravda.

PROČ SI TO MYSLÍŠ?
Nevím.Protože black metalový underground už neexistuje . Myslím si,že jsme starší...To samé se stalo na Floridě,ve Švédsku s death bandami Ti silní stále existují jako MORBID ANGEL a podobné věci . To samé se stalo i v Norsku . Black metal zemřel a potom se vrátil. Death metal zažil svůj návrat,black taky. Další důvod proč jsme podepsali smlouvu s Nuclear Blast,je fakt , že jsme kapela s obrovským potenciálem a oni nám dali šanci dokázat,že jsme dobří. Už si nás nechali i na další CD , v lednu jdeme do studia .Americké turné je na dosah. Nejdříve se však musíme soustředit na Dynamo v Evropě a potom možná odehrajeme 2 - 3 měsíční turné zaměřené na propagaci našeho CD. Myslím si,že image DIMMU BORGIR je mnohem poutavější než nějakých DARK THORNE nebo DEICIDE . No ,ne tak docela zasraných . To je vše.

TATO OTÁZKA VYCHÁZÍ Z TOHO,ŽE TOHO O BLACK METALU MOC NEVÍM . PROČ SE MALUJETE ?
Mohu mluvit jen za nás. Pro nás to je jistý druh image vizuální podoby kapely. Staré kapely používali "corpse make-up " ,aby vypadali jako mrtvoly. My jsme šly dál ,přišli jsme s linkama abychom vypadaly víc agresivněji. To je všechno o Black metalu , 80% hudba , 20 % image. "Když jsi na jevišti ,musíš mít "image" . Když nás potkáš na ulici samozřejmě vypadáme jinak. Na jevišti je to pořádný zmatek a hlavní je pak ta vizuální část. Je to důležitá součást našeho programu. Představ si,že si prohlídneš naše fotky na obalu desky...řekneš si je to super ..pak bys přišel na koncert a my by jsme měli oblečené široké kalhoty s rozkrokem mezi koleny,na hlavě měli přiblblé HC čepky ,určitě bys byl zklamaný. DIMMU BORGIR nejsou jenom muzikanti . My jsme umělci. Rádi uděláme na jevišti divadelní představení. Koncerty mají své dvě strany . Musí se to líbit i divákům i kapele. Když se to oběma stranám líbí je to "bordel i masakr" .

MYSLÍŠ ŽE OD POSLEDNÍHO ALBA VAŠE HUDBA POKROČILA?
Je důležité,že dokážeme lépe ovládat nástroje. Jsme profesionálové. Jsme vyspělejší,nejsmě žádné 14ti leté ,které se snaží něco zabouchat. Každý hrajeme nejméně 10 let . Nikde jinde nepracujeme děláme jen DIMMU BORGIR. Každý den zkoušíme ,od tří do deseti večer.

DIMMU BORGIR JE PRÁCE NAPLNÝ ÚVAZEK ?
Jasně. Další důvod proč jsme uzavřeli smlouvu s NUCLEAR BLAST byl že nám dali spoustu prachů na nahrání posledního alba. Prostřednictvím NUCLEAR BLAST se rozšiřuje sféra vlivu. Dostaneme se k více lidem . "Být komerční" to není hanlivé vyjádření. Býr komerční to neznamená že se musíš prodávat . My nebudeme prodávat naši "image" máme se doprdele ostříhat an osit kalhoty s vajcama po kolena.

KAM SE BUDE VAŠE HUDBA UBÍRAT V BUDOUCNU?
Všemi možnými směry. ...Black metal se rozvětvuje na všechny různé strany. Můžeš ho smíchat s "hypnotic dance" prvky ,pak je zde Jazz Black Metal ,starý Trash metal , mnoho různých směrů.

KDY VYJDE DALŠÍ DESKA ?
Studio máme objednané na leden 98 ,tekže asi v květnu nebo červnu 98. Do té doby chceme vydat jakési "graters hits" album,k přepracovaným starším skladbám přidáme nějaké novinky .

TO JE ASI VŠECHNO CHCEŠ NĚCO ŘÍCT NA ZÁVĚR ?
Mělo by vyjít ještě nějaké video,udělali jsme tři kousky. Bude to asi domácí video s DSSECTION ....opět u NUCLEAR BLAST .. JO.. DÍKY ..ČAU !

awsome dimmu borgir pic;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama