metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Únor 2007

Nové potvrzené Kapely MOR

28. února 2007 v 15:27 | Vamp |  News
Taaak a Další kapely které bude možno vidět na MASTERS OF ROCK jsou :::::::::::::::
SEPULTURA
brazilská kapela která vznikla přibližne v letech 1983 nebo 1984 v Belo Horizonte se ukáží na letním Masters Of Rock ve Vizovicích tak je nepropásněte .
a jako další Heavy - metalový band ze švédska SABATON
víc o těchto kapelách ::::::::::::::::::.

Shooting k CD Vempire

27. února 2007 v 20:33 | Vamp |  Cradle Of Filth
Dani
Nick
Jared
Stuart
Damien
Robin

Interview s Martinem

27. února 2007 v 9:53 | Vamp |  Cradle Of Filth
NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH JE PRVNÍ ROZHOVOR S MARTINEM OD DOBY CO HRAJE S CRADLE OF FILTH !
Tak sem vám ho nějako přelouskala ! :)
1) Tak za prvé jak se máš ?
Mám se dobře,díky.
2.) Jak by jsi se fanouškům představil ?
Takže je mi 26 let. Jsem z České Republiky( ve středu Evropy česko ne českoslovenko ) můj život je hra na bicí. V česku jsem natočil kolem 20 CD a byl v kapele s Jeffem Dunnem.
3.) Jaký byl tvůj první dojem ze členů COF ?
Jo,sqělý chlapi ,byl jsem dojatý . Hodně přátelští a taky zábavní ,společně se pořád něčemu smějeme ,doprovází nás spousta legrace :)
4.)A tvůj dojem teď ,po turné ?
V pohodě, je to fajn :)
5.) Setkal jsi se někdy z CoF před tím než jsi s nimi hrál ?
Ano, viděl jsem je živě v Praze když mi bylo 16 (Dusk Tour) Byl jsem jejich velký fanda .Měl jsem neskutečně rád jejich CD Dusk nebo Vempire a teď jsem i osoba která je hraje je to skvělý pocit . Dusk And Her Embrance změnilo můj život a bicí na tomto Cd byly pro mne hodně inspirující.
6.) Objevil jsi se ve videu k songu Temptation. Jaké to pro tebe bylo ?
Ve skutečnosti,to bylo mé první velké video, takže to bylo velice vzrušující a nauřil jsem se spoustu věcí. Byl to hodně dlouhej den a všichni byly profesionální a je vidět když se na video podíváte že je to sqěle odvedená práce.
7.) Bylo těžké naučit se všechny skladby které byly odehrány na turné ?
No to zavísí . No některé songy byly technicky složitější než na originálním albu takže to bylo složité a nemožné - Ne teď vážně všechny ty songy znám už roky . Ale beztak je pro mě výzva hrát všechny ty songy po dvou tak monstrózních zabijáckých bubenících jako Nickolas a Adrian to rozhodně ano!
8.)Máš oblíbené songy které rád hraješ ?
Ano,miluju Dusk And Her Embrance,Ebony,Cruelty,Cthulhu,Born In A Burial Gown,I am a Thorn,Under a Huntress Moon , a chtěl bych si zahrát Funeral In Carpatia , Hunted Shores,Queen Of Winter,The rape and ruite of Angels, Gabrielle,The Priciple Of Evil Made Flesh ,An Enemy led to Tempest ...... v podstatě miluju všechny :)
9.) Jak jsi dosud shledal cestování ?
V pohodě,nemám s tím žádné problémy. Nepotřebuju žít přepychově ačkoliv náš tour bus je jako hotel .Takže jsem v pohodě,jsem v pohodě :) . Užívám si všechen čas s CoF.
10.) Jak jsi začal s hrou na bicí ?
Začal jsem hrát jako malej kluk (myslím že mi bylo 5 nebo 6 let) ale znáš to nebylo to příliš vážné. Domaj sme bouchal do všech věcí jako jsou židle,pláty,vědra.... později když mi bylo 12 jsem začal cvičit mnohem vážněji.protože v žádné hudební škole již nebyly volné lekce bicích měl jsem soukromého učitele prof. Cupak ( Janáčkova opera /Brno) . Když mi bylo 15 začal jsem studovat na konzervatoři Leoše Janáčka . Ve hře na bicí jsem se stále zlepšoval a přidal jsem si jako další instrupent klavír (hráji už 7 let a stáole v tom pokračuji :)
11.) čteš si a píšeš hudbu ?
Ano,píšu hudbu dobře. Napsal jsem čtyři alba pro mou kapelu ( Inner Fear) a na posledních dvou albech jsem natočil všechny instrumenty.
12.) Můžeme se o tobě dozvedět něco více na netu ?
Jasně má webovka www.martuhsmusic.com a můj Youtube profil www.youtube.com/user/marthusdrummer


Historie Cannibal Corpse v datech

24. února 2007 v 12:11 | Vamp |  Cannibal Corpse
1989
Kapela Cannibal Corpse vznikla roku 1989 v Buffalu (stát New York, USA) ze dvou kapel: Tirant Sin a Beyond Death. První členové byli: Zpěv - Chris Barnes, basa - Alex Webster, kytara - Bob Rusay, kytara - Jack Owen a bicí - Paul Mazurkiewicz. CC se vyznačují velice brutálním death metalem a některé písně hraničí až s grind corem. Texty jsou extrémě nechutné, násilné a agresivní. Mrtvolné obrázky z bookletů jejich alb pak výstižně dokreslují prohnilou atmosféru. Kapela má proto také často velké potíže s cenzůrou, kdy nesmí být v bookletech uveřejňovány texty, obrázky smí být jen uvnitř a dokonce jsou i zakazovány některé koncerty.Roku 1989 natočila kapela první demo jednoduše pojmenované Cannibal Corpse , na základě kterého podepsali smlouvu s Metal Blade Records.
1990
V tomto roce pak vychází jejich první album s názvem Eaten Back To Life, kde si zahostoval Francis H. Howard z Incubus. Jako debut se album docela vydařilo a všichni čekali jestli kapele její brutalní sound vydrží.
1991
V roce následujícím vydávají CC druhou desku Butchered At Birth, která je o mnoho lepší než ta předešlá Není tak monotóní jako EBTL je více propracovanější, melodičtější a hlavně pořád si drží brutalitu první třídy. Kapela tak udělala dobrý krok a získala si patřičný respekt na deathovém poli.
1992
Píše se rok 1992 a kapela vydává další desku, v pořadí již třetí, která nese název Tomb Of The Mutilated. Dle mého soudu je toto album v historii CC nejlepší, protože v propracovanosti překonalo své dva předchůdce a zároveň na tomto albu kapela potvrzuje svoji extrémně šokující brutalitu. Deska začíná flákem Hammer Smashed Face, který se stal brutalhitem kapely. Od tohoto prvního songu se albem nese dokonalá záhrobní atmosféra, kterou ještě umocňuje intro před písní Addicted To Vaginal Skin či nářek dětí za Necropedophile.
1993
Roku 1993 si kapela získává další pozornost, protože se objevuje ve filmu s Jimem Carreym - Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Pro větší prezenci vychází 30ti minutové EP Hammer Smashed Face, které mimo-jiné obsahuje předělávku The Exorcist od Possessed a Zero The Hero od Black Sabbath. Vychází také kompilace Masters Of Brutality II, na které se kapela představuje cákancem I Cum Blood.
1994
V roce následujícím, tedy 1994, přichází do CC Rob Barrett z Malevolent Creation a nahrzuje dosavadního kytaristu Boba Rusaye. Vychází také již dlouho očekávané 4.LP The Bleeding, na kterém je patrný odklon od vyslovené brutality a kapela se vydává na dráhu více čistého death metalu. Jako vzpomínka na staré časy, vychází na sountracku Ace Ventura: Pet Detective nesmrtelný song Hammer Smashed Face a na poctě pro Black Sabbath Eternal Masters: A Tribute To Black Sabbath se objevuje píseň Zero the Hero z již zmiňovaného EP.
1995
A je tu rok 1995, kdy se mimo turné a příprav na nové album nic podstatného neděje.
1996
Ovšem roku 1996 dochází k tragické události, kdy díky neshodám odchází z CC dosavadní leader, zpěvák a autor textů Chris Barnes. Kapela byla těsně před vydáním nového alba Created To Kill, ale názory Chrise a zbytku kapely se začaly silně rozcházet. Barnes byl obviňován z toho , že se více věnuje projektu Six Feet Under a vše vyvrcholilo povoláním nového zpěváka George 'Corpsegrinder' Fishera z Monstrosity. Texty byly narychlo předělány, CC upravili logo a album vyšlo pod pozměněným názvem Vile. Kapela v této nové sestavě vyjíždí na turné a Barnes se naplno věnuje práci pro Six Feet Under. Firma Metal Blade Records ještě v tomto roce vydává presenční kompilaci Metalmeister, na které se CC podepsali songem Mummified In Barbed Wire.
1997
V tomto roce vychází výroční kompilace firmy Metal Blade Records 15th Anniversary , kde mají CC píseň Skull Full Of Maggots a dále vychází pokračování řadové firemní desky Metalmeister 2, kde opět zaznívá legendární song Hammer Smashed Face a dokonce v živé verzi.
1998
Roku 1998 vychází nové - již šesté album Cannibal Corpse pojmenované Gallery Of Suicide, na podporu kterého je naplánováno celosvětové turné. V kapele se mění sestava - post kytaristy opouští Rob Barrett a přichází Pat'O Brien. Na albu se objevuje první čistě instrumentální skladba s názvem From Skin To Liquid.
1999
Kapela vydává své další album, nesoucí název Bloodthrist. Nenahrávalo se tentokrát v Morrisoundu na Floridě, ale Canibalové zamířili do texaského studia Village, kde s producentem Colinem Richardsonem natáčí 11 nových krvežíznivých songů. Kapela po vydání alba vyráží na světové turné.
2000
V tomto roce vychází konečně první oficiální živá nahrávka - Lives Cannibalism, která je vedle CD, k dostání i na VHS a DVD. Kapelu opět ale pronásleduje cenzůra a tak vycházejí dvě verze alba - německá a světová.
2002
Nové album - Gore Obcessed.
cannibal corpse ! gore death metal

Diskografie Blackmore's Night

24. února 2007 v 12:00 | Vamp |  Blackmore's Night
Shadow Of The MoonSHADOW OF THE MOON (1997)
Under A Violet MoonUNDER A VIOLET MOON (1999)
Fires At MidnightFIRES AT MIDNIGT(2001)
Past Times With Good CompanyPAST TIMES WITH GOOD COMPANY(2002)
Ghost Of A RoseGHOST OF A ROSE(2003)
Beyond the sunset - the romantic collectionBEYOND THE SUNSET-ROMANTIC COLLECTION (2004)
The Village LanterneTHE VILLAGE LANTERNE(2006)
Winter CarolsWINTER CAROLS (2006)

Black Sabbath-Paranoik(Paranoid)

23. února 2007 v 20:34 | Vamp |  Překlady
Paranoik

Se ženskou jsem skončil, nemohla mi pomoct
z depresí
Lidi mě maj za blázna, že prej se pořád
mračím

Celý dny jen přemýšlím, ale s ničím se
nespokojím
Přijdu o tozum, když nenajdu něco, co mě
utiší

Pomůžete mi něčím zaměstnat mozek?

Ukažte mně někdo v životě ty věci, co
sám nenajdu
Nevidím, co je pravý štěstí, nejspíš jsem
oslepnul

Zavtipkujte, vzdychnu si, zasmějte se,
já zapláču
Žádný štěstí necítím a skutečnou lásku
nenajdu

Když posloucháš, jak na tom jsem
pořádnej pozor si dej
Život si užij, já bych taky chtěl,
ale pro mě už je pozdě.

Nová Zpěvačka bude známa

23. února 2007 v 7:16 | Vamp |  Nightwish
30.Května 2007 :::::::::::::::::::::::.

Jop přesně toto je Datum kdy konečněěěěěě budeme znát jméno nové zpěvačk Nightwish která zaujme místo po bývalé Tarje.

Ele také mimo jiné Nightwish vydají Singl "Eva" který bude k dostání pouze na netu . aaale veškerý
výtěžek půlde na CHARITU!!!!

"Eva" představí novou zpěvačku Nightwish jednu jedinou z 2000 kandidátek ! Identita zpěvačky bude zveřejněna přesně ve Středu 30.Května 2007 na oficiálních stránkách pakely www.nightwish.com tak
já osobně jsem tedy velmi zvědavá i když trochu jsem doufala aby se vrátila Tarja no ale tak určitě se těším jaká ta nová vokalistka bude!!!!!!!

ZDROJ: www.nightwish.com

Dimmu Borgir-Burn In Hell

22. února 2007 v 18:45 | Vamp |  Dimmu Borgir
Tak tohle je moje nejoblíbenější Od Dimmu Borgir Burn In Hell !!!!!!!

[words: D. Snider]

WELCOME TO THE ABANDONED LAND
COME ON IN, CHILD; TAKE MY HAND
HERE THERE'S NO WORK OR PLAY
ONLY ONE BILL TO PAY
THERE'S JUST FIVE WORDS TO SAY
AS YOU GO DOWN, DOWN, DOWN

YOU'RE GONNA BURN IN HELL
OH, BURN IN HELL

YOU CAN'T BELIEVE ALL THE THINGS I'VE DONE WRONG IN MY LIFE
WITHOUT EVEN TRYING I'VE LIVED ON THE EDGE OF A KNIFE
WELL, I'VE PLAYED WITH FIRE, BUT I DON'T WANT TO GET MYSELF BURNED
TO THINE OWN SELF BE TRUE, SO I THINK THAT IT'S TIME FOR A TURN

BEFORE I BURN IN HELL
OH, BURN IN HELL

HEAR NO EVIL, DON'T YOU
SEE NO EVIL, DON'T YOU
LAY NO EVIL DOWN ON ME
YOU'RE GONNA BURN IN HELL
SPEAK NO EVIL, DON'T YOU
THINK NO EVIL, DON'T YOU
PLAY WITH EVIL, 'CAUSE I'M FREE

TAKE A GOOD LOOK IN YOUR HEART; TELL ME WHAT DO YOU SEE?
IT'S BLACK AND IT'S DARK, NOW IS THAT HOW YOU WANT IT TO BE?
IT'S UP TO YOU; WHAT YOU DO WILL DECIDE YOUR OWN FATE
MAKE YOUR CHOICE NOW FOR TOMORROW MAY BE FAR TOO LATE

[REPEAT SECOND CHORUS]

AND THEN YOU'LL BURN IN HELL

[REPEAT CHORUS/FADE]


U.G.L.Y ??? NEVER!

18. února 2007 v 9:52 | Vamp |  JUJ moje osůbka
Myslíte , že jste příliš škaredí na to aby jste mohli bt obklopeni přáteli a mohli být ve společnosti ? Představujete si svůj odraz mnoh "krásnější" ???
Ale nač ? Proč to dělat ? Žijeme ve světě plném lidí kterým záleží jen na kráse ale IQ jde stranou ale i když nás obklopují práce tací nikdy jim nemůžeme vidět do duše a opak sem ůže stát pravdou nikdy nevíte na čem opravdu tomu člověku záleží ! Co si budem povídat přetvářka je běžná věc i když je myšlená úmyslně či ze strachu !
Krása je přece jen něco jiného než krásné vlasy,postava a tak podobně ne ?! ! krása je hlavně uvnitř !
většinu myšlenek a pocitů včetně krásy najdeme v očích ! to je podle mě na lidském těle to nejkrásnější OČI skrývají smutek,hněv,lásku i něhu jako nic na světě !
------------------------------------
Nežijte stále jen se svým stínem !
Není to potřeba,když jste ve skutečnosti krásní !!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zamyslete se nad tím že i lidé kolem vás nejen vy jsou vnitřně ostatně i po vnější stránce krásní !!!
Stačí se zamyslet !!!!!! A má oblíbená fráze otevřít oči ! :)

Něco Velkého

16. února 2007 v 17:00 | Vamp |  Dimmu Borgir
A NE jen velkého přímo obovského naprosto nejnovější novinky zrovna jsem projížděla stránky Dimmu Borgir a hned z dneška::::::::::::::::: u Dimmu Borgir se dějí sakra věci páč dlouho ale vážně dlouho očekávané album bude na světě a to uuuž v Dubnu a hned v několika vydání mazec co ? v Evropě bude dostupné již 27.dubna a to ve dvou edicích buď s Bonusovým DVD diskem nebo normální edice jen disková . Velké Album a podle očekávání by mělo být také nejlepší z historie celé kapely nese název "In Sorte Diaboli" . Pokud máte cestu do Velké Británie album si můžete zakoupit až 30.Dubna pokud však jedete až do USA album zakoupíte uuuž 24.Dubna .
Pro nás Evropany vycházejí tyto dvě edice!
Ltd Edition Europe:
High quality digipak incl. bonus DVD, 32 page-booklet (mirrored lyrics) & mirror. (ve vysoké kvalitě !!!!!!

Digipak Tracklist:
01. The Serpentine Offering
02. The Chosen Legacy
03. The Conspiracy Unfolds
04. The Ancestral Fever (European Bonus Track)
05. The Sacrilegious Scorn
06. The Fallen Arises
07. The Sinister Awakening
08. The Fundamental Alienation
09. The Invaluable Darkness
10. The Foreshadowing Furnace

Bonus DVD content:
- Video Clip "The Serpentine Offering" (04:42)
- Making of the album with Dimmu Borgir (studio report) (17:25)
- Making of "The Serpentine Offering" video with Dimmu Borgir (21:52)
- Photogallery
- Mediaplayer
Nebo normální verze CD
CD Tracklist:
01. The Serpentine Offering
02. The Chosen Legacy
03. The Conspiracy Unfolds
04. The Sacrilegious Scorn
05. The Fallen Arises
06. The Sinister Awakening
07. The Fundamental Alienation
08. The Invaluable Darkness
09. The Foreshadowing Furnace
+ videoklip !!!!
In Sorte Diaboli

L.O.V.E

14. února 2007 v 17:38 | Vamp |  Styl
Znáte to ,sedíte jen tak sami někde v koutě přemýšlíte nad člověkem který vás tolik zahřeje u srdce i jediným slůvkem či úsměvem ale co je vám to platné když ten druhý to neví !
Neví jak to ve vašem srdci vře !
Jen čtyři písmenka !
Která však dokážou pobláznit a změnit i toho nejvíce tvrdohlavého a kyselého človíčka ! :)
Stačí se jen postavit svému strachu a druhé osobě se otevřít!
A pocítíte to kouzlo ze všech nejmocnější
Pocit že máte jeden druhého .......To by byl Happyend co ?
Ale ... vše má svá pro a proti a i v Lásce přichází samota a bolest !
Ani toto jako život netrvá věčne a brzy zase ty čtyři písmenka !
Stačí jen otevřít oči ....často přehlížíme naše vlastní štěstí protože možná nechceme si připustit že i mi můžeme zažít ten pocit štěstí nebo prostě spíme i přes den což je taky možná ale méně pravděpodobné ! Chce to jen otevřít oči dokořááán ! ale zas nem oc páč to pak vypadá divně a všímat si i té největší blbůstky což často může být to osudové!!!
Kde je má láska?
Kde je má naděje?
Kde je můj důvod žít?
časti ho máme přímo před nosem a jen díky naší nepozornosti končí život tak bolestvě a smutně někde uvnitř naší osamnělé dušičky :( :(
Už proto bychom se měli postavit vlastnímu strachu !
No takže když to zhrnu tak udělejte asi tohle : hmm otevřít oči,nebát se a projevit se to je v celku jasný ne ? teď ještě kdo to udělá no ? :D
Takže ještě na kone Všem šťastně zamilovaným párům přeju krásnýho Valentýna a spoustu dalších zamilovsných let no a vám mě podobným co se nedokážou vyjádřit :D páč maj strach a skutek utek že ? Den ještě nekončí POSTAVIT SE SVÉMU STRACHU !!!!

Ozzy v Praze

14. února 2007 v 16:20 | Vamp |  Ozzy Osbourne
Naposledy k nám zavítal Ozzy v roce 2005 stejně jako kapela Korn. A obě tyto hvězdy k nám zamíří přesně 26.6.2007 v to do Pražské Sazka Areny a vystoupí zde Ozzy a Korn a Black label Society mu budou dělat předkapely.

Autogramy Na Halloween

11. února 2007 v 14:30 | Vamp |  Cradle Of Filth
Hmmmmmmmm já ci takyyyyyy Cradle Of Filth teda Dani a Paul dávali podpisky na Halloween

Therion útočí :)

11. února 2007 v 9:10 | Vamp |  Therion
To je titulek co ? :D no co no nic jinýho mě nenapadlo takže k článku :D
Taaakže za 1. Therion dobývají světové žebříčky s albem Gothic Kaballah obsadily Therion místa ve světových top 10 příčkách a to v těchto zemích :::::
Řecko,Polsko,Švédsko,Velká Británie,Indie,Holandsko,Francie,NěmeckoŠvýcarsko,Maďarsko a Belgie.
A za druhé Nezapomeňte na datumy kdy Therion vystupují a kde ::::::::::::::::::::::::.
ÚNOR::::::::::::::::::
5.2.2007 - Bělehrad (Srbsko)
7.2.2007 - Stuttgart (Německo) v Longhorn
8.2.2007 - Langen (Německo) v Stadthalle
9.2.2007 - Pratteln(Švýcarsko) v Z7
10.2.2007 - Glauchau (Německo) v Alte Spinnerei
11.2.2007 - Mnichov (Německo) v New Backstage
12.2.2007 - PRAHA, (ČESKO) V ABATONU
13.2.2007 - Krakow, (Polsko) v Club 38
14.2.2007 - Warszawa, (Polsko) v Stodola
15.2.2007 - Berlin (Německo) v Columbia Club
16.2.2007 - Tilburg (Holandsko) v O13
17.2.2007 - Groningen, (Holandsko) v Oosterpoort
18.2.2007 - Hamburg, (Německo) v Markthalle

Nové CD a Videoklip Waltari

11. února 2007 v 7:47 | Vamp |  Waltari
NOVÉ CD WALTARI JIŽ TENTO MĚSÍC!
Tak Dobrá zpráva pro všechny fanoušky skupiny Waltari jejich CD oficiálně vychází již 28.února a tady přesné datumy vydání :::::::::::
23.únor: Německo,Rakousko,Švýcarsko
26.únor: česko,slovensko,švédsko,dánsko,norsko,rusko,bělorusko,ukrajina,francie,benelux,
španělsko,portugalsko,itálie,řecko,maďarsko,polsko,tureckobulharsko a státy pobaltí
28.února :Finsko
Při této příležitosti vydání alba "Relase Date" Waltari také natočili video k jednomu ze songů a to k "Wish I Could Hear" ::::tady ho máte !!!!
ZDROJ: http://www.waltarimusic.com/international/

ELIZABETH BATHORY

10. února 2007 v 19:51 | Vamp |  Vampirismus:)
ELIZABETH BATHORY:::::::::::::::::::::::::::::::


Elizabeth Bathory se narodila roku 1560, zhruba sto let po smrti Vlada Draculy. Jeden z jejích předků, princ Steven Bathory, patřil k velícím důstojníkům, kteří v roce 1446 pomohli Draculovi při jeho snaze získat zpátky Wallanchijský trůn.
Když se Elizabeth narodila, její rodiče George a Anna Bathory patřili do jedné z nejstarších a nejzámožnějších rodin v zemi. Její bratranec zastával místo ministerského předsedy Maďarska a další z příbuzných, její strýc, Stephan byl kardinál, který se později stal polským králem. Přestože byla rodina Bathory velmi bohatá a slavná, byla také spojena s některý mi podivnostmi. Jeden z jejích strýců byl považován za uctívače ďábla a další zase za pomatence a úchyla.
Na jaře 1575, se Elizabeth ve věku 15 let vdala za 25letého hraběte Ferencze Nadasdyho. Hrabě přijal její přímení, a tak si Elizabeth mohla ponechat její rodinné jméno Bathory. Po svatbě se přestěhovali na horský zámek Czejthe nad stejnojmennou vesnicí, ležící v severozápadní části Maďarska. Hrabě Ferencz trávil většinu svého času mimo domov, obvykle bojem s Turky. Díky své odvaze a statečnosti si ke konci svého života vysloužil pověst "Černého hrdiny Maďarska".
Během dob, kdy její manžel pronásledoval nepřátele a procházel válkou, a které zabíraly většinu z jejich 25 let trvajícího manželství, byla Elizabeth ponechána o samotě, a její život se tak stával čím dál tím nudnější. Aby zabila čas, trávila celé hodiny před zrcadlem, zkoumajíce svojí krásu a věnovala se mladý milencům. S jedním z nich později utekla z domu, ale brzy se vrátil, přičemž hrabě ji ochotně přijal zpět. Další věcí, kterou si Elizabeth zkracovala chvíle osamocení, byly návštěvy její bisexuální tety, hraběnky Klary Bathory. Její návštěvy si pravděpodobně užívala, jelikož k ní jezdila stále častěji.

Začátky krvavé hraběnky

To byl také začátek a příčina jejího zájmu o okultismus. Stará služebná, Dorohea Szentes, také zvaná Dorka, která byla údajně čarodějnicí, zasvětila Elizabeth do čarodějnictví a černé magie. Později se Dorka stala Elizabethinou pomocnou rukou, když ji podporoval v jejích sadistických sklonech. Elizabeth spolu s Dorkou po boku se věnovala mučení a týrání mladých služebných, které držela v podzemních kobkách. Ve službách hraběnky byly také další osoby vyžívající se v děsivém mučení. Byla to její chůva Iloona Joo, její sluha Johannes Ujvary a dívky Anna Darvula, která byla údajně její milenka. Elizabeth s pomoci těchto přívrženců proměnila zámek Csejthe na doupě zla a neřesti. Vždycky si dokázala najít důvod a ospravedlnění k mučení a trestání mladých dívek. Své oběti údajně nejraději bičovala nahé a čelem k sobě, nejen kvůli způsobenému zranění, ale především milovala zděšený bezmocný výraz a utrpení, které dívkám způsobovala. Další její zálibou bylo zabodávání jehel a ostnů do kůže, nejlépe na bolestivá místa - pod nehty.Když v roce 1600 její manžel Ferentcz zemřel, začalo období opravdového teroru. Nejprve vyhnala svoji tchýni a poté měla potřebný klid pro své počiny. Jelikož se jí v té době schylovalo již ke 40, začaly se na ní objevovat náznaky stáří. Ze začátku se pokoušela zbavit vrásek pomocí kosmetiky, ale nemohla zastřít fakt, že se s přibývajícím věkem vytrácí její krása. Pak to ale přišlo.Toho dne ji jedna z přisluhovaček omylem zatáhla za vlasy, když ji česala. Rozzuřená hraběnka ze vzteku uštědřila služce takovou ránu, že si o služku zakrvácela vlastní ruku. V tu chvíli Elizabeth pocítila mládí a svěžest služky i na své kůži. Ihned nařídila Jahannesovi Ujvarovi a Dorce svléct dívku, přidržet ji nad velkou kádí, a sama jí podřezala žíly. Poté, co její bývalá svěřenkyně vykrvácela, se Elizabeth vykoupala v krvi, a v tu chvíli si byla jistá, že objevila tajemství věčného mládí skrze tento vampirismus. Uvědomila si že krev znamená život.Dalších deset let jí pomocnice a pomocníci opatřovali mladé krásné dívky z okolních vesnic, nejčastěji je najímali jak služebné do zámku Csejthe. Poté však byly všechny dívky zmrzačeny a zabity, aby hraběnka mohla uskutečňovat své krvavé lázně. Někdy dokonce krev mladých dívek pila, aby získala také vnitřní krásu. Později si však umínila, že krev obyčejných služek nemá takový efekt, a tak pátrala po ně čem novém, spolehlivějším. Časem se začala shánět po mladých dcerách z noblesnějších rodin, které čekal stejně morbidní osud jako jejich předchůdkyně.

Konec krutovlády

Elizabeth se stávala s přibývajícími obětmi čím dál neopatrnější, a začalo se o ní debatovat v okolních sídlech. Brzy se řeči o hrůzách dějících se v Csejthe dostaly až do nejvyšších maďarských kruhů. Aby byla záhada vyřešena, povolalo císařství hraběte Cuyorgyho Thurza, Elizabethina vlastního bratrance, aby zámek prozkoumal.
V noci 30. Prosince 1610, vtrhly vojáci pod jeho velením do zámku. Naskytl se jim více než děsivý pohled. Mrtvá, vysátá těla dívek v hlavní hale, probodané služky, některé ještě naživu a pod zámkem objevili dalších asi 50 mrtvých těl. Štěstí mělo jen několik málo z nich, které vojáci vysvobodily z podzemních kobek.
Během soudního procesu v roce 1611, bylo napočítáno kolem 650 obětí, které prošly Elizabethinou rukou. Celý proces byl především velkou podívanou. Dochovaly se i původní záznamy o jeho průběhu. Všichni čtyři její spoluviníci byly odsouzeni k smrti, jediná Elizabeth nebyla předvedena před soud. V době, kdy soud vynesl rozsudek na hlavami jejich kompliců, setrvávala uvězněná ve svém sídle.
Nakonec se jí však dostalo trestu a byla císařem odsouzena k doživotnímu věznění ve svém zámku. Hraběnka byla zazděna uvnitř své komnaty, aby zde strávila zbytek života pouze s malými příděly potravin.
V roce 1614, čtyři roky po jejím uvěznění, si její strážní všimli netknutého jídla, a po vykopání otvoru do zdi ji uviděli ležet tváří k zemi. A tak Elizabeth Bathory "Krvavá Hraběnka" zemřela ve věku 52 let.

SAD

10. února 2007 v 19:19 | Vamp |  Názorky:::::::::::::
SMUTEK?
Co to vlastně je? Stav mysli? Vnitřní cítění ? Asi.... I když je to blbost nebo něco co ani nestojí za řečt strácíme z tváře usměv nebo ne ? Někdo se smejě i když je smutný ....i když jeho myšlenky jsou tak temné jako třeba černá díra co já vím (heh jen napovídá tomu že filozof ze mě nebude) . Já to dělám ......jsem třeba hodně smutná což já jsem ve většine času ale nedávám to znát! Je to správné ?Pro mě ANO i NE vlastně nevím proč sem toto píšu jdou to jen kecy holky z neskutečnýho zapadákova která to jen ze sebe potřebuje dostat ! Ale i tak to nepomáhá :( Deprese ?!!!! Co s ní? ******* jooo přesně to ! :) páč víte proč ? ať děláte cokoliv na světě co vás baví nejvíce ONA se vrátí svině jedna! Vždycky se vrátí a ničí vás celé hodiny a hodiny smějete se naokolí a pomáháte všem co vás o pomoc požádají ale uvnitř ste hromádka neštěstí :( A to že jste někomu pomohli i když máte neskutečnou radost z
jeho úspěchu a to upřímnou mrzí vás to? Přece jen lidské EGO je nevyspitatelné a ten komu jste právě pomohli se má lépe než vy ale vám nepomůže na to můžete zapomenout teď je to on a jeho štěstí! Nic Víc ale mnohem míň ! Nevím proč jsem to sem napsala poko tyto slova pohoršují či se mu nelíbí nechte si svůj názor pro sebe komu jsou blýzká nebo si myslí že to není až takový blábol když se vyjádříte budu "šťastná" . Protože právě SLOVA i jedno jediné slůvko dokáže zahřát u srdce!
Sradečně a smutně vaše Vamp/Metalka

MORBID ANGEL.MP3

10. února 2007 v 15:13 | Vamp |  Mp3
MP3 :::::::MORBID ANGEL::::::::::::
Immortal Rites (Altars Of Madness) : Real Audio or MP3
Maze Of Torment (Altars Of Madness) : Real Audio or MP3
Chapel Of Ghouls (Altars Of Madness) : Real Audio or MP3
Brainstorm (Blessed Are The Sick) : Real Audio or MP3
Day Of Suffering (Blessed Are The Sick) : Real Audio or MP3
Abominations (Blessed Are The Sick) : Real Audio or MP3
Rapture (Covenant) : Real Audio or MP3
Blood In My Hands (Covenant) : Real Audio or MP3
Sworn To The Black (Covenant) : Real Audio or MP3
Dominate (Domination) : Real Audio or MP3
Where The Slime Live (Domination) : Real Audio or MP3
Caesar's Palace (Domination) : Real Audio or MP3
Blessed Are The Sick (Entangled In Chaos) : Real Audio or MP3
Chapel Of Ghouls (Entangled In Chaos) : Real Audio or MP3
Rapture (Entangled In Chaos) : Real Audio or MP3
Heaving Earth (Formulas Fatal To The Flesh) : Real Audio or MP3
Bil Ur-Sag (Formulas Fatal To The Flesh) : Real Audio or MP3
Invocation Of The Continual One (Formulas Fatal To The Flesh) : Real Audio or MP3

Interiview (1990)

10. února 2007 v 15:02 | Vamp |  Morbid Angel
TENHLE ROZHOVOR S KAPELOU MORBID ANGEL JE ZHRUBA Z ROKU 1990 . JE TO VLASTNÍ PŘEKLAD PROTO SE PŘÍPADNĚ MOCKY OMLOUVÁM ZA CHYBY :) UŽIJTE SI HO POKUD MÁTE TUTO PODLE MĚ SUPER KAPELU RÁDI!!!! (VŠE ZODPOVÍDÁ TREY )
Co si myslíš o Belgických fanoušcích?
TREY: Je tady sqělá atmosféra,velice sme si to tady užili.Všichni byli velice rázní vlastnili roli a udělali tady z toho pořádnou veselici.
Zdají se vám být více rozdílní než fans v USA ?
Myslím že se více dokáží oddat hudbě.Být v harmonii s koncertem.Ve státech je spousta zbraní,kraválu a lidé vás lehce zraní.Je to velice směšné.Myslím že je pitomé zranit lidi podobu koncertu nebo show.Takový lidé jsou padlí na hlavu.Tady je širší obecenstvo ,je zde také mnoho "dětí" (puberťáků :) ) Je tady mnohem více opra vdových Death Metalových fandů než ve státech.Ve státech jsou spíše lidé co poslouchajá Slayer,Metallicu nebo Exodus . Osobně si nemyslím že lidé mohou říct že nový materiál Slayer nebo Metallici je Trash a Death Metal. Jejich sound je komerční. To nejde srovnávat.
LP "abominations of desolation" nikdy nebylo vydáno proč?
No, v podstatě protože tady byli nějaké slabyny co se týče bicích a basy na tomto albu,výkon nebyl vyhovující,bubeník nebbyl tolik dovedný.Basák nebyl dostatečně dobrý,nebyl moc schopný a neměl moc zkušeností.První vydání není tak důležité,první album opravdu není to co reprezentuje kapelu.
Takže , jsi změnil bubeníka a také ho zastrašil.Slyšel jsem že teď hraje v Nocturnus ano ?
Ano,bubeník který hrál na "Abomination of Desolation" je nyní v Nocturnus a jeho dovednosti jsou značně větší a jeho zdatnost se dostatečně "zrodila" ale není dobrý v rychlém hraní.Ale pro typ hudby kapely Nocturnus je sqělý.Jeho styl hraní není dost extrémní.Pro Morbid Angel jsem chtěl rychlého bubeníka který by byl pro nás vhodný,ne hlučný.
Immolation (Rituální oběť) se zdají být velmi ovlivňováni Morbid Angel ,ne?
Ano,Immolation jsoi z New Yorku a poslouchali náš materiál. Líbí se mi jejich styl.Myslím že začali s kytarovým riffem.Velice hudbu prociťovali zvláště ve zpěvu a bubny měli takové dětské cítění.Myslím že se s námi nedají moc porovnávat. Mají jiné tempo -měnící se pomalé a rychlé části.S více praxe budou Immolation rostoucí kapela.
Co by jsi doporučil kapelám které začínají hrát?
To co bych doporučil,je být vynalézavý,být rozdílní jít svou cestou .Psát texty s vlastní soundem ne z nápadu jiných kapel.Buďtě výrazní a hlavně sví !
Co vykládáš ve svých textech?
Naše texty jsou jako parabola a zprávy Morbid Angel jak udělat svět bez nadřízených a žít každý individuálně. Nežít trendy ale být každý jiný ,nebýt děti vládního systému.Lidé by měli dělat co cítí to je nejlepší!
Jaké jsou rozdíly mezi starými a novými texty?
No,staré texty (napsal jsem 95% z nich) jsou o rouhání,ghotech,čarodějkách....v podstatě mé skladby jsou jako parabola ,vysvětlující zprávy hluboce uvnitř ale teď, jsou také více o děsivých skandálních tématech ,sledování filmů jako psycho křik ve tvé tváři mnohem více temné stránky do morbidní zlo a svatost .Já sám píši to co mám rád.A nové texty které píše david jsou o svobodě.Každý má Boha ,ďábel je stránka mysli ,reprezentuje vliv, přírodu v tvé duši a tajemnou stránku. Bůh reprezentuje dobrou ,svatou .Já sám jsem spíše na tu temnou stranu protože jsem zvrácený (smích). David píše texty o opovržení lidmi,zkurvených organizací a utlačující náboženství je to zbraň ve sporu s nimi.
Co víš o Belgii ?
Je to poprvé co jsme tady!
Chodíš rád na hřbitovy když je noc v úplňku?
To je jako každý den :)
Noci úplňků mají za náznak také vlkodlaky ???
No,věříme v to ale je to okultní,jakékoliv jednánínadpřirozena nebo duchovního rozšíření velice nás to zajímá
MNO TAK TO JE ONO !!!!ROZHOVOR KTERÝ POSKYTL TREY PŘED VYSTOUPENÍM V BELGII :) TAK SNAD SE VÁM ROZHOVOR LÍBIL A ZAPŘÍPADNÉ CHYBKY SE MOC OMLOUVÁM ! (ps::.JESTLI BUDE NĚJAKÁ DUŠIČKA KOPÍROVAT PLSKY UVEĎTE MŮJ BLOG JAKO ZDROJ PROSÍM PROSÍM PÁČ MI TO DALO DOCELA DOST PRÁCE!!! KUJUUU )
TREY::::::::::