metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


SLAVNÍ SEBEVRAZI

6. ledna 2007 v 7:09 | Vamp |  Sebevraždy
SLAVNÍ SEBEVRAZI
Antigona - postava řecké mytologie - oběsí se na stuze pohřebního roucha poté, co je zaživa zazděna. Proviní se proti příkazu krále Kreóna tím, že pohřbí svého provinilého bratra Polyneika.

Herakles - postava řecké mytologie, Diův syn - byl otráven pro časté nevěry manželkou Deianeirou, která se předtím sama probodla mečem.

Lukrecia (V. století před Kristem) - římská šlechtična, probodla si srdce nožem poté, co byla znásilněna královým synem Sextou. Jej smrt byla pomstěna, lid pobouřený činem králova syna svrhl krále a v Římě vznikla republika.

Dido (VIII. století před Kristem) - zakladatelka Kartága - probodne se mečem, poté co její milenec Aeneas na příkaz vládce bohů Dia odjede hledat pro Trojany novou vlast v Itálii.

Sokrates (469-399 př. n. l.) - řecký filozof - otrávil se jedem ve vězení, kam byl v pokročilém věku pro kritiku aténské demokracie.

Hannibal (246-183 př. n. l.) - kartaginský vojevůdce - otrávil se poté, co byl Římanům prozrazen jeho úkryt bithýnským králem Prusiem.

Kleopatra (69-30 př. n. l.) - egyptská královna nechala se uštknout hadem, aby nebyla potupně zavlečena jako Oktaviánova válečná trofej do Říma. Po zprávě o její smrti se probodl i její milenec Marcus Antonius - římský vojevůdce.

Marcus Junius Brutus (85-42 př. n. l.) - římský politik, spisovatel - byl jedním ze spiklenců, kteří připravili a provedli úspěšný atentát na Caesara. Probodl se vlastním mečem poté, co prohrál bitvu s vojskem triumvirů. Brutova žena Porcia po jeho smrti snědla žhavé uhlíky, a tak se také usmrtila.

Lucius Anafeus Seneka (4 př. n. l.-65 n.l.) - římský stoický filozof - otevře si sám žíly a vypije jed poté, co je stižen nepřízní svého vlastního žáka císaře Nerona.

Klaudius Caesar Nero (37-68) - římský císař a krutovládce - vrazil si dýku do hrdla na útěk z Říma poté, co byl senátem prohlášen za veřejného nepřítele a opustila ho armáda.

Edward Kelley (1555-1596) - alchymista Rudolfa II. - otráví se po neúspěšném útěku z vězení. Na sklonku života byl vězněn na Křivoklátě a na hradě Hněvín a mučen, aby prozradil svá alchymistická tajemství. Při prvním útěku z vězení i při pádu roztříštil nohu o skálu a musela mu být amputována, při druhém útěk si zlomil nešťastnou náhodou i druhou nohu a raději volil smrt.

Jan Jakub Ryba (1765-1815) - český učitel a skladatel - prořízl si břitvou krk po řadě životních nezdarů - nepřízeň rožmitálských měšťanů, úmrtí dětí, tělesná choroba.

Miroslav Tyrš (1832-1884) - zakladatel české tělovýchovy, architekt - spáchal sebevraždu skokem do alpské horské říčky, aby uchoval kredit svého jména. V mládí se nakazil pohlavní chorobou a později marně bojoval s jejími následky.

Vincent van Gogh (1853-1890) - holandský malíř - postřelí se a po několika dnech umírá. Během života byl léčen na psychiatrii pro pocity pronásledování a poté, co si pod vlivem sluchových halucinací uřízl ucho.

Rudolf Habsburský (1858-1889) - rakousko-uherský korunní princ - zastřelil se společně se svojí milenkou baronesou Mary Vetserovou. Princ během života onemocněl kapavkou, věděl, že nenastoupí na trůn a neměl mužského potomka. K sebevraždě už jednou přemlouval svoji milenku Mizzi Casparovou, ale ta odmítla společnou smrt.

Jack London (1876-1916) - americký spisovatel - otrávil se kombinací morfia a atropinu na vrcholu slávy a v době, kdy byl nejznámnějším a nejlépe placeným spisovatelem světa.

Rudolf Těsnohlídek (1882-1928) - český spisovatel a novinář - zastřelil se u vlastního redakčního stolu pro dlouhotrvající a tíživé deprese. Jeho třetí žena spáchala sebevraždu pot, co se dozvěděla o jeho smrti.

Virginia Woolfová (1882-1941) - anglická spisovatelka - úmyslně se utopila v řece nedaleko svého venkovského sídla. Celý život trpěla depresemi.

Ernest Hemingway (1897-1961) - americký spisovatel, laureát Nobelovy ceny (za novelu Stařec a moře) - zastřelil se brokovnicí v období své tvůrčí krize. V té době už byl těžce tělesně i duševně nemocen.

Adolf Hitler (1889-1945) - říšský kancléř - zastřelil se poté, co se dozvěděl o prohře německých vojsk při obléhání Berlína na konci 2. světové války. Jeho dlouholetá přítelkyně a v tuto chvíli již manželka, Eva Braunová, požila těsně před jeho smrtí jed.

Josef Goebbels (1897-1945) - nacistický ministr propagandy a národní osvěty - zastřelil se po smrti fuhrera před porážkou německé armády a obsazením Berlína Spojenci. Svých pět dětí a manželku Magdu trávil.

Hermann Wilhelm Goring (1893-1946) - říšský maršál, zástupce Hitlera - otrávil se ve vězeňské cele několik hodin před vykonáním trestu smrti oběšením, který byl vynesen Norimberským tribunálem.

Rudolf Hess (1894-1987) - Hitlerův přítel a tajemník - byl odsouzen k doživotnímu vězení Norimberským tribunálem. Ve vězení se několikrát marně pokoušel o sebevraždu až se mu ve věku 93 let podařilo oběsit v altánku vězeňské zahrady.

Heinrich Himmler (1900-1945) - nacistický pohlavár - otrávil se poté, co byl zajat na konci . světové války britskými vojáky při pokusu o útěk na západ.

Oskar Nedbal (1874-1930) - český dirigent a skladatel - ukončil svůj život skokem z okna poté, co byl vyštván z Prahy a neúspěšně působil v Bratislavě jako ředitel Slovenského národního divadla.

Konstantin Biebl (1898-1951) - český básník a člen literární avantgardy - zabil se skokem okna poté, co byli počátkem 50. let pronásledováni, vězněni a popravováni jeho přátelé a on sám se obával podobného osudu. Ve stejné době a za podobných okolností volí smrt i Jiří Frejka (1904-1952) - český divadelní režisér - otrávil se léky.

René Crevel (1900-1935) - francouzský surrealistický básník - zemřel poté, co si pustil plyn a spolykal léky na spaní. Byl těžce nemocen, léčil se řadu let s tuberkulózou a neunesl své znechucení nad rozpory mezi surrealisty a komunisty.

Bohumil Hrabal (1914-1997) - slavný český spisovatel - ukončil svůj život skokem z oka v době, kdy byl těžce nemocný a zcela osamocený.

Marilyn Monroe (1926-1962) - slavná americká herečka - otrávila se sedativy poté, co ji opustil Robert Kennedy, bratr amerického prezidenta Johna Kennedyho. V té době už byla závislá na alkoholu a uklidňujících prostředcích.

Ian Curtis (1956-1980) - anglický zpěvák a textař - oběsil se ve vlastním domě. Trpěl epileptickými záchvaty a depresemi.

Mirek Berka (1944-1987) - klávesista skupiny Olympic - oběsil se na vlastním pásku poté, co v kartách prohrál veškerý majetek, zadlužil se a dopustil podvodu.

Jan Palach (1948-1969) - student historie - upálil se u kašny Národního muzea na protest proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy.

Jiří Schellinger (1951-1981) - český zpěvák a skladatel - utopil se po skoku z mostu. Trpěl depresemi, propadal beznaději, nebyl schopen vyřešit vlastní existenciální krizi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívil/a Jsem Tyto Stránky

:::::::::::::::::::KLIK::::::::::::::::::::::

Komentáře

1 Verita Verita | E-mail | 19. února 2008 v 19:24 | Reagovat

Nad těmito lidmi zžel jsem

neb jejich nejistý osud viděl jsem

jako víčku život svůj sfoukly

když za blaho lidstva duli

2 Naty Naty | 3. dubna 2008 v 19:31 | Reagovat

představa je to hrozná, už když si představim, že pokračovali: Kurt Cobain, Pluto- exHIM atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama