metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Říjen 2006

Citáty

31. října 2006 v 15:18 | Metalka |  Styl
PÁÁÁÁR CITÁTŮ PRO VÁS VĚTŠINA JE KRUTĚ PRAVDIVÝCH A UŽ JE JEN NA VÁS JAK SI KAŽDÝ CITÁT PŘEBERET VLASTNÍMI SLOVY ALE UVAŽUJTE NAD NIMI
Od lásky je jen krůček k nenávisti.
Život je jen čekání na smrt.
Příčinou každé sebevraždy bývá nešťastná láska- někdy k ženě, ale vždy k životu...
Šťastný chce být každý člověk. I ten, který se nakonec oběsí...
Kluk ktery chce holku trapit a donutit ji k zarlivosti, nemiluje. Ale mysli jen na sebe
Milovat neznamena mit rad, milovat je verit a pravdu znat, milovat je odpustit a znova si podat ruce, milovat je rozdelit dusi i srdce.
Statečně jedná spíš ten, v bídě kdo je schopen žít.
Lidí se nebojme, bojme se sebe.
CITÁTY SLAVNÝCH
Karel Havlíček Borovský - Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Martin Luther-Hudba je lékem na trápení duše
Charles Robert Darwin- Hudba je univerzální řeč lidstva
Henry Wadsworth Longfellow- Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskytějším místům duše
Platón-Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.
Johan Wolfgang von Goethe- Činnost přináší víc než chytrost
Henry Ford- Když někdo nemá žádný strach nemá žádnou fantazii

blbůstky

31. října 2006 v 14:46 | Metalka |  Zajímavosti
MÁM TADY PRO VÁS PÁR BLBŮSTEK CO SEM NAŠLA =)

Zomní Masters of Rock

31. října 2006 v 14:04 | Metalka |  News
AAA ANO LIDIČKY ZOMNÍ MASTERS OF ROCK SE BLÍŽÍ AŤ CHCETE NEBO NN MÁM TU PRO VÁS PÁR INFORMAČEK Z OFFICIAL STRÁNEK TOHOTO FESTU A NAKONEC JEDNU ANKETKU =) ::::::::::::::::::::::::::::: TAK VE ZLÍNĚ ::::::::::::::::::::::::::::::
ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2006 - vedle CRADLE OF FILTH a DORO také comaback finských WALTARI.
2. ročník zimní variace velkého open-air festivalu MASTERS OF ROCK - ZIMNÍ MASTERS OF ROCK se již rýsuje do jasnějších, výraznějších podob. ZLÍN a jeho věhlasný rock/metalový svatostánek, sportovní hala Novesta, bude tedy opět dějištěm velkého zimního rockového svátku. Ten letos připadá na sobotu 2. prosince 2006. A že půjde opět o velkolepou oslavu kvalitní hudby si buďte na 100% jisti, vždyť svou účast již potvrdili strašidelní britové CRADLE OF FILTH, kteří vydali v říjnu své nové album s názvem "Thornography" a vyráží ke konci roku na světové turné. V rámci něho pak nemohou minout ani Českou Republiku. Jejich jediné, exklusivní vystoupení získal právě festival Zimní Masters of Rock!
Další potvrzenou hvězdou je metalová královna DORO. DORO PESCH je německá hard´n´heavy rocková bohyně. Jednoznačně nejznámější z mála žen, vítězně bojující v tvrdém rockovém ringu. Letos vydala novou desku s názvem "Warrior Soul". Českému publiku ji představí právě na pódiu Zimního Masters Of Rock 2006!
K těmto dvěma ikonám světové rock/metalové scény nyní na seznam potvrzených účastníků festivalu Zimního Masters Of Rock nově připišme hudební zástupce evropského severu. Severská hudební scéna má v sobě cosi magického. Tvůrci z těchto zemí dokáží pokaždé přijít s něčím naprosto originálním, co jim dovoluje napevno a na dlouho se usadit v mnoha srdcích hudebních fans po celém světě. Nejinak je tomu v srdeční oblasti fanoušků v ČR a úplně doslova to platí o všech třech nově potvrzených kapelách pro letošníZimní Masters Of Rock - finské, legendární kapele WALTARI, mladé švédské formaci DEATHSTARS a nové, čerstvé finské kapele WINTERBORN. WALTARI slaví již neuvěřitelných 20 let své existence na rockových pódiích. Při té příležitosti vydali znova dávno vyprodané debutové album "Monk Punk" z roku 1991 a kolekci svých raných singlů a EP nahrávek "Pala Leipää", která byla původně vydána v roce 1993 pouze v Německu a ve Finsku. Ale nebyli by to WALTARI, kdyby svým fanouškům nenadělili ještě něco navíc - nové 2CD "Early Years" se 44 nahrávkami i deseti dříve nikdy nerealizovaných skladeb Waltari z 80. let - na Zimním Masters Of Rock nás čeká energií a progresí naplněná procházka jejich originální tvorbou a jistě i něco zcela nového! DEATHSTARS, to jsou pohlední švédští mladíci, které charakterizovalo vydavatelství Nuclear Blast na svém posledním kompilačním DVD "Monsters Of Metal" následovně: "Jsou mladí, sexy a to nejdůležitější - opravdu skvěle paří! Deathstars vyvinuli svůj vlastní, osobitý zvuk a styl, nazvaný Death Glam a svými velmi speciálními aranžmá přináší tito pohlední švédové skutečný zážitek pro oči i uši." Kapela Deathstars vydala letos již svou druhou desku "Termination Bliss". Desku o agresi, kouzlu, prohře, dekadenci, morálním úpadku. Duch jejich tvorby můžeme popsat jako industriální polobožství v černém třpytu - se zbraní, cigaretou a miliónovým ůsměvem - zábava řízená přímo z pekla! Uf, tak to bude nářez! WINTERBORN jsou tak čerstvou heavy-metalovou kapelou, jako nově napadlý sníh. Vznikli na základech a slávě revivalové kapely MEAN MACHINE, ale výzva hrát vlastní, originální skladby byla v jejich případě velmi silná, proto vzniká Winterborn a zcela nový, severským chladem vonící materiál s názvem "Cold Reality". Tato "zimní" kapela otevře stylově celý program Zimního Masters Of Rock! Jedinou zámořskou položkou bude americká heavy-metalová skupina BENEDICTUM. Tato kapela je ze San Diega (Kalifornie) a v jejím čele stojí atraktivní a půvabná zpěvačka Veronica Freeman. Jsou noví, čerství a neokoukaní a jsou považování za energetickou bombu na poli světového heavy-metalu. Máme se na co těšit!
Připočtěme hudební bandy z domácích rockových kolbišť - hard/rockovou DOGU v čele s charismatickým Romanem "Izzy" Izaiášem a s čerstvým materiálem z nové desky "Love Vole", legendu punku, kapelu PLEXIS a melodickou speedmetalovou SALAMANDRU a program bude téměř úplný! Jedinou neznámou je zahraniční kapela, kterou si veze Doro jako svého speciálního hosta.
Program:
13:00
otevření haly Novesta
14:00 - 14:30
14:45 - 15:25
15:40 - 16:20
16:35 - 17:20
Plexis (CZ)
17:35 - 18:25
Doga (CZ)
18:45 - 19:35
20:00 - 21:00
Waltari (Fin)
2130 - 22:30
Doro (Ger)
23:00 - 0:30
Součástí programu Zimního Masters Of Rock bude kromě skvělých koncertů také výstava nejpovedenějších fotografií z letošního letního Masters Of Rock a vyhlášení a vyhodnocení nejlepších fotografů-fanoušků, kteří získají hodnotné ceny. Rovněž zde budou oficiálně představeny první potvrzené kapely letního MASTERS OF ROCK 2007 a slavnostně tak bude zahájen předprodej vstupenek za super zaváděcí cenu, platnou pouze 2.12. v hale Novesta pro návštěvníky ZMOR!Po skončení festivalového programu poběží v Masters of Rock Café na Čepkově projekce metalových live koncertů až do ranních hodin! V prodeji bude veškerý festivalový merchandising včetně nového DVD MOR 2006, jehož ukázky se budou po celou dobu festivalu promítat ve velkokapacitním stanu!
V prostoru mezi halou Novesta a Zimním stadionem vyrostou vytápěné velkokapacitní hospody a připravujeme pro vás možnost ubytování na Hotelu Moskva za speciální ceny! Hotel Moskva je vzdálen od haly Novesta pouhých 200 metrů! Celý program slibuje opravdu velký rock-metalový nářez, tak si ho nenechte ujít!
Zapište si do diářů nebo za uši - 2. 12.2006 od 13:00 hod. sportovní hala Novesta ZLÍN - 2. ročník festivalu ZIMNÍ MASTERS OF ROCK!
Předprodej vstupenek nazimní Masters Of Rock byl zahájen!!! Vstupenky jsou k dostání ve všech předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal (i na Slovensku), na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432 420 či 777 701 591, na e-mailu: dupalova@pragokoncert.com a na stránkách www.mastersofrock.cz na dobírku a ve všech obvyklých moravských předprodejích.

Fotkyyyyyy

30. října 2006 v 19:05 | Metalka |  Theatres Des Vampires
FOTKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY =)
THEATRES DES VAMPIRES URČO ZNÁÁÁÁTE =)
Sonya Scarlet - Theatres des Vampires
Fabian - Theatres des Vampires
Image hosted by Photobucket.com

Fotky

30. října 2006 v 17:12 | Metalka |  Within Temptation
FOTKY MOC DOBRÉ KAPELY WITHIN TEPTATION
NA TOUR :
PÁR PERLIČEK NA KONEC =)
- WITHIN TEPTATION ODEHRÁLI U NÁS FESTIVAL V ROCE 1998
- BYLY NOMINOVÁNÍ NA MT TMF AWARD ,,BEST ROCK ACT''

Videjka

30. října 2006 v 6:57 | Metalka |  Korpiklaani
Videjkoooooo z koncertu
další video

Tetament-něco málo

29. října 2006 v 21:08 | Metalka |  Testament
TEDA JELIKOŽ TO DĚLÁM TEĎ JAKO RYCHLOVKU NEBUDE TO DOKONALÝ JUKÁM TEĎ NA OFFICIAL STRÁNKY A ZKUSÍM NĚCO PŘELOUSKAT JU?!!!
fotečka na začátek to nebylo tak těžký =)
OLD TESTAMENT
sestava:
MEMBERS:
Chuck Billy - V (zpěv)
Eric Peterson - G (kytara)
Alex Skolnick - G (katara)
Greg Christian - B (basa)
Louie Clemente - D (bicí)
jááááj tu Biografii budu muset přelouskat dám to sem co nejdřív =)

Tetament

29. října 2006 v 20:56 | Metalka |  Rozhovory

cool rozhovor se sqělou skupinkou Testament =)

TESTAMENT

Tak minulý rok na podzim, těsně před vydáním SR5, se u nás stavila jedna z klasických kdysi thrashových smeček, která ovšem ani nevyměkla, ani nezměnila styl. Jenom se prostě vyvíjí a je kupodivu pořád tvrdší!!! Správně tušíte (i podle loga, že...), že se jedná o Testament. Koncert v pražském Roxy byl vražedný jak svou atmosférou, tak i strašlivým horkem. Ovšem Testamenti předvedli nečekaně vyrovnanou show, jež prošla všemi obdobími existence kapely a prokládána byla věcmi z tehdy čerstvého alba The Gathering. Takže po silném dojmu z koncertu jsem se rozhodl odchytit alespoň frontmana Chucka Billyho. Původní avizovaná sestava s Jamesem Murphym a Davem Lombardem se nedostavila, zato známá postava Steve Di Giorgio přesvědčil, podobně jako další dva Stevové - Steve Smyth na druhém šestistrunném pádle a Steve "The Horse" Jacobs, jenž na sedačce hravě zaskočil Lombarda. Obdivuhodně silná sestava předvedla fakt skvělej výkon a nakonec (po nezbytné hygieně) jsem se všemi tak nějak slezl v šatně u piva. Naštěstí pro mne měli i Gambrinus, protože kdo má rád thrash ten ví, jak kultovní a nezdolný býk je Chuck Billy (o Ericu Petersenovi nemluvě). A když se k tomu přidají tři Steveové s Di Giorgiem v čele, pak chudák ŠotouŠ neví, kde mu hlava stojí. To ten Gambáč pak bodnul... naštěstí jsem se ubránil obrovskému jointu, který umně ubalil Chuck, protože to by tenhle rozhovor vypadal asi úplně jinak... Takže si užijte trochu thrashové klasiky v moderním hávu ...
Tak Chucku, co mi povíš k turné ke Gathering?
Chuck: No tak je fajn, že zas hrajeme v Evropě. Třeba včera v Polsku to bylo fakt peklo. Dneska taky dobrý. Už je to docela chvíle, co jsme byli naposled po Evropě a je výborný vidět, že lidi přijdou podpořit Testament a že nezapomněli.
Přijeli jste v trochu jiné sestavě, než bylo avizováno. Proč nepřijel James Murphy?
Chuck: Hmm... Jel s náma minulý turné... Ale my už s sebou nechceme žádný sráče...
Steve: Tý vole, James!!! Víš, co se mu stalo?
Ne...
Steve: No to bylo takhle... James čekal na vlak, spadnul na koleje a ten vlak ho ale úplně přejel!!!
Chuck: S Jamesem je potíž no... James je divnej. To je asi všechno, co k tomu můžu říct.
A co Dave Lombardo, ten měl s váma přijet taky, ne?
Chuck: Dave má rodinu, jeho děti zrovna začínaj chodit do školy, takže toho má hodně. Takže zůstal ve Státech a namísto něj k nám přišel Kůň (Steve "The Horse" Jacobs). A taky řádně kope!!!
Steve: Jsme moc rádi, že máme s sebou Koně, cha, cha!!!
Podívej, tohle je kůň! (...a leze Stevovi na záda - pozn. SR)
Steve: Íhahá...
Chucku, zkus nějak porovnat vaše poslední tři alba, teda nepočítaje Live At The Fillmore, čili Low, Demonic a The Gathering... Vaše muzika doznala docela razantní změny jak textově, tak hudebně...
Chuck: No, Low bylo hodně odlišný od toho, co jsme dělali předtím. Vlastně vzešlo ze situace, kdy původní kapela už v podstatě nebyla. Takže přišla nová sestava a v porovnání se starými věcmi hodně přitvrdila a celý to bylo drsnější. Hmm, udělali jsme hodně práce a je to dobrá nahrávka. Ale neměli jsme od Atlantic recs. skoro žádnou promotion, což nás dost nasralo a ta nálada se projevila na další desce, na Demonic. To nabubnoval Gene Hoglan a furt na mě ječel né né né, ser na to, jdi hloub s tím hlasem!!! Takže ty vokály byly o dost hlubší. Byla na to dvojí odezva. Někomu se spíš líbil ten můj starší projev, jiným ta deathmetalová poloha naopak vyhovovala víc. Takže na The Gathering jsem se snažil zkombinovat obojí. No a co se týče riffů a muziky, tak na nový desce je to víc do starého materiálu, takový thrashovější, což mi dalo možnost ty vokály kombinovat a zpívat i postaru.
Na koncertě hrajete jak nový věci, tak i věci z Ritual, New Order, Legacy a vůbec ty starý klasiky, což je skvělej mix. Proč jste se takhle rozhodli?
Chuck: Dobře.-No proč... Protože ty songy máme sakra rádi, ne, cha, cha? No víš, když ještě byla stará sestava s Alexem (Skolnickem - pozn. SR) a Louiem (Clementem - pozn.SR), tak jsme hodně let nehráli nic jinýho, než věci z Ritual a Souls Of Black. Nehráli jsme nic jinýho!!! Oni prostě nechtěli hrát ty starý věci. Já, Eric a Greg jsme ty starý songy chtěli hrát, ale nemohli jsme! Několik let! No a když jsou teď ti dva pryč, tak jsme si řekli jo, teď si budeme všechny starý věci, na co si jen vzpomeneš... A je spousta lidí, kteří opravdu chtějí vidět ten starej materiál živě, takže není co řešit, ne?
Pohoda... Zajímáš se ještě o podzemní scénu ve Státech?
Chuck: Co? Nó... nejsem si jistej, ani nějak nevim. To co my děláme je... snažíme se nějak upevnit a vytvořit si svůj osobitý styl. Takže se nijak nesnažíme hrát to, co třeba se teď hraje v jakémsi "novém" metalu, takový ty věci jako Primus, Faith No More... Po těch letech, co strávíš v téhle muzice k tomuhle novému nějak...
Vždyť to já taky neříkám. Myslim spíš třeba deathmetal, black nebo grind...
Chuck: No na tyhle undergroundový věci je v kapele Eric. Já poslouchám starou klasiku - Thin Lizzy, Judas Priest, Sabbath...
A co současná sestava - vypadá to nastálo?
Chuck: Tak všichni spolu jammujem, ale nejde to jako udržet nějaký jádro, protože každý má nějaký boční projekt nebo kapelu. takže každý ať dělá to, co chce. Hlavně, když hrajeme naše songy... Já nevím, tahle současná sestava je úplně vražedná, já bych to třeba docela rád udržel pohromadě, ale závisí to na tom, jak se budou okolnosti vyvíjet...
Jak vzpomínáš na začátek osmdesátých let, na vzestup Bay Area thrashe, hraní v klubech a prostě tuhle dobu..?
Chuck: Hm, no ono je to vlastně pořád stejný, pořád přece hrajeme v klubech, ne (smích)? No
nevím, muzika se zatím hodně posunula. Koncem 80. let byl metal na vrcholu, hrálo se na stadionech, turné Clash Of The Titans... No a začátkem 90. let šla tahle muzika zase do podzemí. My jsme se tím vším tak nějak protáhli a nejde o to být nějaký rockstars. Prostě chcem jen hrát Testament a dělat novou muziku, ať už se děje, co chce...
Pořád ještě funguje váš vlastní label?
Chuck: Jo...
Takže The Gathering vyšel na vlastní značce...
Chuck: Jo...
A jak se to prodává?
Chuck: No, nechci ještě předbíhat, ale je to mnohem lepší, než u Demonic. Protože Demonic vlastně ještě neměl vlastní label (smích). Horší to bejt nemohlo... Ale je to pořád docela v pohodě, opravdu jsme na tom nahrávání hodně zamakali, strávili jsme spoustu času psaním nových věcí a snažili jsme se, aby to bylo fakt dobrý. A jsem velmi pyšný na to, co jsme udělali. A myslím, že i kdyby nebyl žádnej label, nemluvě o velký firmě, tak ta nahrávka by pořád byla hodně dobrá. Takže jsem šli k malýmu labelu USG tady v Evropě. A ti zas pro to fakt dělaj co můžou a co si taková nahrávka zaslouží.
Jak bys ze svého pohledu srovnal metalovou scénu v USA a v Evropě?
Chuck: Jo, byl tady docela rozdíl, protože ve Státech bylo hodně grunge. Ale teď se zas metal vrací na své pozice. A lidi jsou docela natěšený na návrat tvrdší muziky...
A když srovnáš klasický thrashový americký bandy jako Slayer, Exodus, vás, Vio-Lence a jiný s thrashovýma kapelama z Evropy jako Kreator nebo Sodom, máš pocit, že tam byl nějaký rozdíl ať už v muzice nebo jinak?
Chuck: Ne, v tý muzice ne, to bylo vždycky o pocitu, který se ty kapely snažily vyjádřit. A ten pocit, to byla energie. A energie je vždycky ta samá, i když třeba mluvíme jinými jazyky.
Taková zásadní věc - povyprávěj trochu o textech na The Gathering.
Chuck: No tak jsou anglicky... cha, cha!!! Né, dělám si srandu! Cha, cha... Je to o pocitech... O mých pocitech, které jsem tak nějak přetvořil v příběhy. Nechtěl jsem nějak ustrnout a psát spoustu vymyšlených věcí, fiktivních příběhů. To by pak bylo absurdní. Jako naše starý věci, ty jsou všechny o hradech a čarodějnicích. Je to víc osobní. I když na druhou stranu jsme to trochu zmixovali, takže je tam i něco o smrti. No nevím, strávil jsem hodně času přemýšlením o textech na novou desku.
Zkus ještě jmenovat pár svých oblíbenců, když jsi mluvil o té staré škole - Thin Lizzy...
Chuck: Maple Wine...
Steve: No Chucku... Quiet Riot, ne?
Chuck: Cože, Quiet Riot, to jsem neřek já! Do pr... Né, moje nejoblíbenější kapela všech dob jsou Poison, hahahaha!!!
Steve: Kurva to né (smích)!!!/ostatní z Testament smích a křeče, já Gambrinus/
Chuck: A chtěl bych bejt David Lee Roth!!! Ne, nejradši mám takový ty kapely, co jsem poslouchal na střední škole. To víš - žádný starosti, žádný problémy, žádný sraní a jen pěkně zachlastat s kámošema...
Co nejradši piješ?
Chuck: Jacka Danielse s Coca Colou
A co český pivo?
Chuck: Budvar je fakt dobrej... Ale támhleto zelený moc ne, co je to zač?
Radegast Klasik... No to neni zrovna nejlepší...
Chuck: Budvar je fakt dobrej, ale musí bejt studenej.
Jo, pivo musí bejt studený. Ale třeba Britové pijou pivo teplý...
Chuck: Jo, to vim, to je humus!
Steve: Cože, Britové?
Jo...
Steve: To nechápu...
No jo, tak to nějak skoncujeme - něco na závěr pro čtenáře SR?
Chuck: (chvilka mlčení) ...já nevim. Zeptej se radši támhle Erica
Hm, co ty nám povíš?
E.P.: (hyk) Život je tvrdej, Testament je tvrdší!
Tento rozhovor je uveřejněn ve spolupráci s fanzinem SPAWN REBITH Rozhovor je vyjmut z čísla 5

Beltine

29. října 2006 v 20:53 | Metalka |  Rozhovory

BELTAINE

Většinou se dělají rozhovory na základě jistých aktivit skupiny, ať už se jedná o desku, koncertní turné apod. Když se ale kapela, která vydá, kritikou i fanoušky vřele přijaté, demo na bezmála ctyři roky odmlčí, tak je to podle mě také důvod k rozhovoru a zjištění současného stavu věcí. A přesně takouvou kapelou jsou plzeňští BELTAINE.
Začneme tím, co zřejmě všechny, které zaujala vaše hudba nejvíce zajímá. V roce 1998 vyšlo vaše první, mimochodem vynikající, demo "First Scream Of Bohemian Winter" a od té doby, co se týče studiové tvorby, ticho po pěšině. Můžeme se začít těšit na nějakou tu novou desku nebo si ještě počkáme?
Po vydání dema jsme se potýkali se spoustou problémů jak v kapele, tak mimo ní, čas letěl a my jsme si uvědomili, že je třeba něco změnit, protože jsme v podstatě stáli na místě. Zároveň nám bylo líto materiálu z dema, protože vzhledem k horšímu zvuku jsme nemohli jeho potenciál plně využít. Rozhodli jsme se ho tedy letos znovu natočit a vydat jako regulérní CD v profi zvuku a aktuálních aranžích. Tím chceme uzavřít jednu kapitolu naší tvorby a pak se s klidem v duši vrhnout na nový materiál, který máme rozpracovaný a pokusit se ho vydat. Jestli vše vyjde, tak na vlastním labelu, který zkouším založit.
Máte už představu jak bude materiál na desce vypadat? Půjde cestou, kterou jste začali razit na "First Scream Of Bohemian Winter" …?
Kořeny určitě nezapřeme, takže stále půjde o vyrovnanou porci tvrdosti i melodiky s pohanskými vlivy. Zatím se nám ale zdá, že nový složený materiál je spíš údernější, s větším důrazem na rytmiku a budeme víc využívat etno prvky ze sampleru, hlavně perkuse. Nesnažíme se plánovat vývoj dopředu, neskládáme podle nějaké koncepce, spíš jak to na nás přijde a tak jsme sami zvědaví jak se nový materiál vyvine.
Jak bude probíhat nahrávání? Na demu byl vytýkán trochu horší zvuk, chcete na nové desce něco v tomto směru změnit?
Na to se spolehni. Po našich negativních zkušenostech jsme se rozhodli tentokrát nic neponechat náhodě a zamluvili jsme si na duben dnes už legendární studio "Hostivař" Zdeňka Šikýře. Jedno z mála studií, kde se v Čechách umí metal natočit na evropské úrovni, slyšel jsem jenom ty nejlepší reference a tak se na to hodně těšíme.
Z textů jde cítit jakési životní období pisatele. Jsou plné hledání a obav… Budou se texty na nové desce lišit. (tím myslím jakýsi další životní krok, postup)?
Hmmm, supr, zas jeden nový náhled. Je fakt, že jsem takovej věčnej hledač, něco na tom bude. Dostalo se ke mně dost ohlasů na texty jak od kritiky, tak fandů, což mě příjemně překvapilo, protože jsem myslel, že většina se textovou stránkou vůbec nezabývá. Jsem rád, že působí na lidi tak rozdílně. Nemám rád přímočaré a jasně formulované sekance, jen ať si v nich každý najde to svoje. Myslím, že u nových textů bude určitě posun, přeci jenom za ty čtyři roky od dopsání posledního textu na "First Scream …" se v mém životě událo hodně věcí, které mě ovlivnily, ale základní rukopis, styl vyjadřování, jádro mých postojů a filozofii mi už asi nikdo neodpáře. Zatímco předchozí texty byly spoutány se zimou a elementem země, cítím, že v nových bude víc ohně.
Jak jste se vlastně dostali k hudbě? Popiš trochu váš osobní hudební vývoj.
Nechci mluvit, za kluky, ale já jsem chtěl být muzikant už od malička. V sedmnácti jsem začal hrát v první skupině, trochu jsem se otrkal a vyzpíval. Doufám, že ty starý nahrávky nikdo neuslyší. Byla to docela sranda. Pak jsem cítil, že je čas začít dělat něco vážně podle sebe a inicioval jsem založení Beltaine.
A teď otázka trochu související s předchozí. Jak jste se vlastně dali dohromady?
S Honzou (basa) jsme se znali z předchozí kapely a ten zas hrál se Sucháčem (bicí). Na silvestra 95/96 jsme si připili na novou kapelu, pak přišel Pepan (kytara) na inzerát. Ondru (kytara), se kterým už jsme taky dřív hráli jsme dotlačili do Beltainu kvůli prvnímu koncertu a on už zůstal. Sucháč odešel na vojnu a Pepan přived bráchu Jiříka na post bicmena - a to byla na několik let naše stálá sestava, ve který jsme natočili i demo.
Když jsme se před rozhovorem bavili, tak jsi říkal, že u Beltaine dojde k nějakým změnám, mohl bys to nyní konkretizovat. Jaké důvody vás k těmto změnám dovedli?
Poslední dobou jsme zklouzli do nečinnýho stereotypu a nemohli jsme se z toho dostat, bylo třeba se buď radikálně změnit a zkoncentrovat na další dění nebo se na to vykašlat. Museli jsme si ujasnit co vlastně chceme, co od toho očekáváme a kdo je ochotnej pro to co udělat. Přístup v BELTAINE se musel trochu zprofesionalizovat a proto jsme přijali nového bubeníka Pavla Cirnfuse a posléze jsme se rozešli i s naším dlouholetým basákem Honzou a rozhodli se vrhnout na nahrávání. Nový basák Pepa Třeštík je už v zácviku a já doufám, že v téhle sestavě budeme silnější než kdykoliv předtím, a že to bude klapat. Nechceme skončit v kapele "která by to mohla někam dotáhnout … kdyby …".
Podle toho co o vás vím tak jste časově dosti vytížení, stíhá nebo stíhal někdo z vás ještě nějaké jiné tvůrčí hudební činnosti mimo Beltaine?
Pavel bubnuje zároveň v BELTAINE, SAVAGE SAUSAGE a SALIXU, co kapela to jiný styl, je to muzikus tělem i duší. Ondra si buduje studio a hraje v rockovém EXTRABANDU. Doufáme, že to všechno skloubíme ke spokojenosti všech zúčastněných.
Máte nějak rozdělenu práci týkající se provozu skupiny, nebo jedna individualita zvládá vše?
Pepan je hlavní skladatel hudby, já se starám o naprostou většinu ostatních věcí včetně psaní textů, pořádání koncertů, promotion, s tou nám hodně pomáhá náš šestý nehrající člen - Karel Trávníček.
Jaké jsou nyní vaše oblíbené kapely? Co říkáte na současný hudební vývoj v naší zemičce i za jejími hranicemi. Držíte se při poslechu metalu, nebo se zaposloucháte i do jiných hudebních žánrů?
V současnosti mám pocit, že na metalové scéně ať u nás nebo v zahraničí je hrozná záplava kapel, které hrají to co už před nimi někdo jiný a pořád dokola. Přestávám se v tom orientovat. Naštěstí občas vyplave nějaká kapela která je invenční a stojí za to. Je to asi přirozený, každý nemůže být milníkem v metalové muzice. Jak už jsem uvedl výše, při poslechu se neomezujeme, i když ten metal je většinou srdcovka.
Jaký názor máte na kapely ve vašem regionu, tudíž okolí Plzně? Znáte a komunikujete např. s kapelou SORATH nebo s nynějšími členy spolku MYTHOPOEIA. Jaký máte na jejich hudbu názor.
S klukama z plzeňských kapel se samozřejmě známe, s některýma jsme kámoši, s některýma se známe skoro jen od pohledu. Neřekl bych, že je u nás nějaká soudržná scéna, nestaráme se o sebe ani moc nespolupracujeme. SORATH a MYTHOPOEIA nebo třeba SALIX, INTERITUS, SAVAGE SAUSAGE nejsou moje krevní skupina, ale jsou to slušný muzikanti a dělají svou muziku dobře.
Co vaše koncertní činnost, co vím, většinou jste hrávali především v Čechách. Plánujete v budoucnu nějaké koncertní akce (pokud možno např. i u vašich východních sousedů - moravských Keltů)?
V současnosti jsme koncertování usekli a připravujeme se na natáčení, ale od léta, respektive od podzimu bychom se do toho zas rádi opřeli, protože nás to baví a navíc můžem propagovat nový CD. Záleží na jednání s dalšíma kapelama na výměnných koncertech. Nejsme bohužel ROOT ani KRABATHOR aby si nás kdekdo zval na svoje akce kvůli větší návštěvnosti.
U koncertování ještě zůstaneme, kde se vám lépe hraje v klubech nebo dáváte přednost otevřenému prostoru?
Na velkých akcích v otevřeném prostoru jsme sice ještě mnohokrát nehráli, ale klub má podle mě lepší atmosféru /většinou ale zase horší zvuk/.
Už z názvu a hudby samotné je patrné silné ovlivnění našimi keltskými předky. Jaký máte tedy vztah k této, dle mého názoru, nejslavnější dobové etapě našich zeměpisných končin.
O Kelty se už nějaký ten rok zajímám a jejich filozofií i kulturou jsem hodně ovlivněn s některými prvky se ztotožňuju, cítím se být v moderním slova smyslu pohanem, i když mě samozřejmě ovlivňuje a inspiruje spousta dalších věcí. Ostatní kluci to berou spíš jako muzikanti - obsahová stránka je pro ně zajímavá, ale hlavní je pro ně ta hudba.
Kapel v jejichž hudbě se vyskytují keltské prvky je poměrně dost, ale vy jste i tak našli svou cestu a nenapadá mě kapela, o níž by se dalo říct, že se jí podobáte. Jaké kapely vaši tvorbu vlastně ovlivnily?
Snažíme si pohlídat abychom se nikomu výrazně nepodobali jak je to jen možné. Na druhou stranu nechceme originalitu za každou cenu - musíme hlavně hrát co nás baví a je nám to přirozený. Naštěstí každý posloucháme trochu něco jinýho, což dává naší muzice větší pestrost. Určitě je třeba jmenovat jako základ metalovou klasiku, na který jsme vyrůstali jako IRON MAIDEN, SLAYER, spoustu metalový muziky z 90tých let - asi nás hodně dostali PARADISE LOST /čest jejich památce/, Pepan má rád PINK FLOYD, já poslouchám třeba etnickou a meditační muziku. Je to opravdu všehochuť, těžko to všechno vyjmenovat…
Kde nacházíte inspiraci pro vaši hudbu, jedná se o písemné odkazy, kterých je vinou (či díky) minimálnímu užívání písma druidy poskrovnu, či čerpáte z vlastních životních prožitků.
Texty vychází hlavně z vlastních prožitků, ale protože ovlivnění pohanstvím je u mě tak markantní, vyplouvá to v textech tak nějak přirozeně na povrch. Rozhodně to není nějaký kalkul v duchu "tak co kdybychom byli třeba Keltové" já to tak prostě cítim a nemůžu psát jinak. Samozřejmě hodně čtu, ale v poslední dobou jsou Keltové hodně populární /což mě štve/ a tak vychází i hodně balastu. Je fakt, že většinou jsou knížky založený na archeologických výzkumech, nepřímých důkazech, dochovaných tradicích, či pozdějších přepisech ústního podání.
Jistě máte kladný vztah k přírodě, tak by mě zajímalo zda slavíte hlavní ohnivé svátky Keltů. A jestli ano, mohl bys pokud možno přiblížit trochu jejich průběh.
Kromě svátku Beltaine, jehož dávný odlesk se dochoval ve formě "májky", slavím tyhle svátky jenom já a to sám v soukromí ať už doma nebo v přírodě, výjimečně s pár obdobně založenými přáteli.
Přizpůsobujete svůj každodenní život podle života a přesvědčení starých Keltů?
Myslím, že částečně ano - snažím se skloubit současnost s původní filozofií a hodnotovým systémem, být víc v souladu s přírodními cykly, vnímat souvislosti a tradici. Je to spíš o tom, co je v člověku, než o cílené snaze. Narodil jsem se do této doby z nějakého důvodu, nemůžu ji popřít ani jednoduše kopírovat minulost, nechci utíkat do jiného světa, který už tu není - to vnímám jako slabost. Ale určitě se můžu ohlédnout a čerpat tam, kde cítím zdravé kořeny.
Rodinné zázemí!? Je vám rodina spíše oporou nebo jste se raději od rodinného vlivu oprostili?
Za sebe můžu říct, že mě doma podpořili nejen finančně, prarodiče mi zase pomáhali s ubytováním v Plzni, kvůli zkouškám a koncertům už od sedmnácti a fandí mi, takže si nemůžu ztěžovat.
Tak jo, jsme u konce. Díky moc za rozhovor, máte vy na srdci něco co zde nepadlo? Jinak přeju hodně nejen hudebních úspěchů.
Rádi bychom poděkovali všem fandům, lidem ze zinů, časáků a dalším, kteří nás podporovali už od začátků a v horších časech nám ukázali, že v tom nejsme sami.

Root

29. října 2006 v 20:51 | Metalka |  Rozhovory

ROOT

Big Boss
23.04.2003 Autor: Verdi << Zpět k rozhovorům
"Hrajeme si tady na jakési politické strany a parlamenty a senáty, ačkoliv by to tady v pohodě uřídil jeden obyčejnej člověk, protože v podstatě není co řídit...""Jsem hrdý a pyšný člověk, ne loutka na drátkách...""Tyhle obě republiky jsou již tak rozkradený, že nad námi ohrnují nos dokonce i zloději. Jsme směšný státy a v USA nás přezdívají "funy states" (legrační státy)."Najextravagantnejšou persónou českej metalovej scény posledného desaťročia je bezpochyby Jiří Valter - frontman brnenskej death metalovej skupiny Root (http://www.redblack.cz/root/), ktorého verejnosť pozná skĂ´r pod pseudonymom Big Boss (kontaktovať ho mĂ´žete tu bigbos@volny.cz). Zoznámil som sa s nim niekedy okolo roku 1992 a odvtedy tohto človeka zbožňujem. Jeho nekonečný entuziazmus, špecifická životná filozofia, nevyčerpateµná zásoba energie a optimizmu a závideniahodný životný nadhµad vypestovaný bohatými životnými skúsenosťami robí z neho človeka veµmi jedinečného a výnimočného. So skupinou Root vydal šesť oficiálnych albumov a na jar tohto roku chystá ďalší. Venuje sa produkčnej činnosti, aranžérstvu, píše texty, manažoval niekoµko skvelých kompilácií, pracoval v rozhlase. Nedávno založil novú kapelu, akýsi bočný projekt Rootu, s názvom Equirhodont, ktorý má za sebou aj krst debutového albumu "Equirhodont Grandiose Magus". V kapele hrajú traja členovia Root - okrem Bossa ešte Ashok a Igor a zvuk ich nahrávky dotvára ešte niekoµko ďalších hostí. O najbližších plánoch, zdrojoch jeho energie, ale aj politickom svetonázore, sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.
Na jar tohto roku sa pripravuje siedmy rádový album s názvom "Madness Of The Graves". Čím prekvapí tvojich priaznivcov a čím sa bude odlišovať od "Black Seal"?
"Hmm , tak to my sami nevíme čím překvapíme, protože pracujeme stylem "uvidíme co z toho vyleze"....teď připravujeme tzv předprodukci, abychom šli do studia s co nejjasnější představou. A že to bude zase něco "jiného" to už je teď jasné, protože všechny naše alba se diametrálně odlišují - alespoň pro nás. Myslím že tohle bude velice detailně propracované jak po stránce instrumentální, tak i vokální. Bude asi temnější než předchozí."
Ako ste spokojní s albumom "Black Seal po hudobnej stránke a po stránke komerčnej. Podµa mojich informácií sa predával celkom dobre, dokonca sa vraj vydal licenčne aj v Rusku. Ako k tomu došlo?
"Spokojeni jsme a spokojená je i firma Redblack, jinak bychom asi již netočili v dnešní době, kdy si CD nikdo nekupuje, nýbrž vypaluje, že? Firma prodala licenci do Ruska a to je asi tak vše co o tom víme."
Koncom januára mal ROOT vystupovať v Belehrade. Uskutočnil sa koncert? Ako dopadol? Aké je srbské publikum v porovnaní povedzme s českým?
"Koncert se uskutečnil a dopadl fantasticky (viac o koncerte nájdete tu http://www.redblack.cz/root/cz/index.html). Lidé jsou tam vynikající a velmi hladoví po živých koncertech. No a fans máme všude po Evropě stejný, tedy skvělý. Ani jsme to nečekali. Pořadetelé Milan Rakič a spol. byli super hostitelé a bylo o nás výborně postaráno.Až na ty poplatky na silnicích. Platí se tam i za silnice třetí třídy, po kterých u nás nikdo nejezdí."
Ako vyzerala hudobná kryštalizácia Rootu od jej vzniku po dnešok? Do akej miery sa posúvala štýlovo, textovo a technicky?
"Uf ....to je velice složitá otázka, asi tak na jednu tlustou knihu. Takhle ze startu na to vůbec nedokáži odpovědět. Ale to přece musí každý slyšet na albech, že ?"
Prejdime trošku na politiku. Nezvažoval si kandidovať na post prezidenta ČR? Veď popri menách ako Karel Gott či Michael Kocáb by sa predsa nestratilo ani meno Jiřího Valtera...Ozaj, aký by bol prvý krok prezidenta Valtera?
"Na takovou kravinu jsem vůbec nepomyslel. Vzhledem k tomu, že prezident je pouhá FIGURKA bez vlastních pravomocí, tak bych se na to akorát tak vysral. Jsem hrdý a pyšný člověk a ne loutka na drátkách. Co vlastně dělá prezidnet? Sedí a čumí z okna a občas si vyjede ven potřást si rukama s jinejma figurkama.To je vše.Sorry."
Ako vnímaš situáciu okolo aféry vojenského útoku USA proti Iraku? Prikláňaš sa k vojenskému angažovaniu sa Čiech a Slovenska?
"Války vůbec nechápu a tudíž mne nezajímají. Jediné co si uvědomuji je to, že "akce vyvolá reakci", můžeme tedy a měli bychom počítat s odvetou. A jsme tak malé státy, že sem bude stačit jedna atomová bomba. Jsem zvědav jak nám potom pomohou různý ty pakty a smlouvy. Historicky si s naší republikou vždycky někdo vytřel prdel a tak tomu je i nyní ať už si vykládá kdo chce co chce. Hrajeme si tady na jakési politické strany a parlamenty a senáty, ačkoliv by to tady v pohodě uřídil jeden obyčejnej člověk, protože v podstatě není co řídit, že? Stejně si každej dělá co jej napadne a sere na všechno. Tyhle obě republiky jsou již tak rozkradený, že nad námi ohrnují nos dokonce i zloději. Jsme směšný státy a v USA nás přezdívají "funy states" (legrační státy). Jediné co nechápu je to, že tady ještě vůbec někdo žije. Fakt zábava !!"
Ako vidíš po 10 rokoch rozpad spoločného štátu Čechov a Slovákov? Bolo rozdelenie potrebné, nevyhnutné alebo zbytočné? Kto z politikov sa podµa teba najviac pričinil o rozdelenie federácie?
"Impuls k rozdělení, jak všichni víme, vyšel ze slovenské strany, takže je to tak, jak to je. K tomu není co dodat. No a návrh přece přišel od Mečiara tenkrát na zasedání federálního parlamentu. Mohl bych říct "máte co jste chtěli", ale nejsem si jist jestli to zrovna chtěli všichni Slováci. Myslím že ne."
Poznáme ťa ako zručného odborníka v slovných hračkách. Dokázal by si odpovedať na nasledujúcu otázku aspoň 4 slovami začínajúcimi vždy na písmeno N? Otázka by znela povedzme takto: Začo utrácaš najviac peňazí?
"Peníze utrácím nejvíc za jídlo a chlast a tam nezačíná nic na "N", protože nejraději mám kuřata a Vodku, (smích)....ale abys neřekl že nemám v zásobě slovní hříčku - víš ve které české větě je 4x po sobě slovo "se"?"Nesnese se se sestrou"A přidám i básničku - "Šel za námi mameluk, ptal se jestli máme luk. My jsme luk neměli, jen dva šípy v prdeli"...."
Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku sa na život zvačša šomre. Ty však stále prekypuješ optimizmom! Kde sa v tebe berie?
"Myslím že je to dáno vnitřní energii, kterou má každý člověk v sobě. Někdo ji umí využít, jiný zase neumí. Většina lidí ji také vyplýtvá na blbosti a každodenní zbytečné krávoviny. Uvědom si také, že nemám vlastní rodinu a tak se mohu zcela věnovat sám sobě, muzice, kapele a svým přátelům. Život se má vyžít na plno a tvořivě. Nechci jej strávit věčným nadáváním a stěžováním si na blbosti, které stejně nemohu změnit, nemám pravdu ?"
Hovorí sa, že chlap by mal vedieť plávať, lyžovať a korčuµovať. Ako si na tom ty? Čo šport všeobecne...?
"Sport mne nezajímá a neumím ani plavat, ani lyžovat, ani bruslit. Mezi námi - je to k něčemu dobré ?"
Mnohí muži v strednom veku sú frustrovaní a strácajú zmysel života. Ty naopak, pĂ´sobíš, akoby sa ťa vek ani nedotkol...?
"Na to jsem již odpověděl. Ale ještě něco: každý má takový život jaký si zaslouží ! Ale neboj se, věk se mne dotknul, kdybych zde měl vypočítat své choroby, tak bys asi zíral, ale proč se tím zabývat? S chorobami se musí člověk spřátelit a žít s nimi a ony mu dají pokoj. Stejně se jich nezbavíš a většina současných lidských chorob je nevyléčitelná. Lékaři pouze předstírají že tě léčí, ve skutečnosti jsou bezmocní a hloupí. Jejich ego je bohatě naplněno tím, že si dají před své jméno titul. To jim stačí. Konec-konců, proč ne, že ?"
Kde a ako sa najlepšie uvoµníš?
"To je velice soukromá otázka a v žádném případě na ni neodpovím....he he"
Tvoj najvačší "trapas"?
"Žádný trapasy nezažívám. A momentální trapas je ten, že si na žádný nevzpomenu. Ale to není trapas, že? Jsem vždy na každou situaci perfektně připraven. A pokud ne, tak se mi to vymkne z rukou a musím to řešit, ale trapas? To fakt neznám. Spíše já sám uvádím rád lidi do rozpaků a bavím se tím."
Čo by si na sebe rád zmenil?
"Vůbec NIC !!!!"
žakujem za odpovede.
"Měj se fajn."

ROOT vstoupí do Matrixu!

29. října 2006 v 20:48 | Metalka |  News
ROOT vstoupí do Matrixu!
Root se pražskému publiku po roce a půl ukáže ve čtvrtek 16.11.06 v žižkovském klubu Matrix. Tuto českou metalovou stálici není myslím nutno mnoho představovat. Snad jen to, že nová oficiální studiovka Root ponese název "Daemon Viam Invenient" a nyní je ve fázi nahrávání.
Společně s Root vystoupí borci Ador Dorath z moravského města Český Těšín. Mají za sebou dvě úspěšná alba, z čehož "Symbols" je oceněno Andělem 2005 v kategorii Hard and Heavy a kapela jde vesele dál a razí si nekompromisní cestu ve své tvorbě.
Třetí kapelou jsou pražští death/black metalisté Rites Of Undath, které Pražanům jistě není třeba více představovat. Jen pro připomenutí, začátkem letošního roku jim vyšlo u Élysion records debutové album "The Asylum", které zatím získává samé pochvalné kritiky. Je se na co těšit.
Mladoboleslavští Return To Innocence přivezou do Prahy svůj doom/death a letos vydané, v pořadí již třetí, album "Sal Lunae", které na trh vypustil, stejně jako v případě Rites Of Undeath, jihočeský label Élysion. Return To Innocence jsou zpět a silnější než dříve.
Poslední kapela, kterou představuji zde, první kapela, kterou uvidíte v Matrixu nese název Overhype. Mladí zástupci brněnského undergroundu mixují nu-metal a crossover a v místě svého bydliště si dokázali vydobýt slušnou fanouškovskou základnu. A pozor, není to poprvé, co Overhype hrají s Root. Inu, uvidíme, jak je přivítá samotná Praha.
A slůvko závěrem: tímto Vás, jménem všech co se na akci podílejí pořadatelsky, či jakkoliv jinak, zvu ve čtvrtek 16.11.06 do Prahy na Žižkov do Matrixu.

Neeeewsssy 1

29. října 2006 v 20:48 | Metalka |  News
No kvůli vám tady sedím a hledám Neeeeeeewsyy který by vás mohli potěšit a ejhle stránka plná zajímavých věciček v první řadě tady máte pár novinek který vás mohou zaujmout a v druhé řadě bych vás chtěla poprosit o komentáře k mé stránce cokoli a žádný ostejchání pěkně na plno =) jen do mě =) ať vím co případně změnit ..................
AAAAAA UŽ SE VALÍÍÍ NEEEWSSSSY

Turné MOONSPELL a spol.

MOONSPELL, NAPALM DEATH, BEHEMOTH a DEW-SCENTED vytvořili úderné seskupení, které bude v dubnu 2007 ničit Evropu. Začnou 31. března Vídní a za dva dny (2.4.) to vezmou přes pražský Abaton.

Zemřel Jared Anderson

Ve věku 30 let zemřel basák/vokalista z legendárních Hate Eternal a exMorbid Angel. Stalo se tak v noci 14. řijna ve spánku a příčiny zatím nejsou

DIMMU BORGIR nahráli bicí

Norští symfoničtí blackeři DIMMU BORGIR již ve studiu Fredman dokončili nahrávání bicích v podání mistra Hellhammera

THERION domixovali

Švédští orchestrální mistři THERION právě dokončili mix své nové desky. Takže datum vydání 16. ledna vypadá reálně

Neeeewsssy

29. října 2006 v 20:36 | Metalka |  News
Hojkyyyy lidičky mám tu pro vás nějaký Newsky ze světa hudbičky vašich oblíbených kapelek
Children Of Bodom uvedli 24.října na trh své nové DVD s názvem Chaos Ridden Years - Stockholm Knockout Live. Vyjma záznamu z koncertu ve Stockholmu, jenž byl součástí koncertní šňůry na podporu posledního alba skupiny, Are You Dead Yet?, budou na DVD k nalezení i všechny doposud natočené videoklipy kapely.
Legendární Van Halen se znova dají dohromady, aby v roce 2007 uspořádali velké reunionové turné po Spojených státech. Co příznivce kapely asi nepotěší, je ovšem fakt,že skupina prozatím neuvažuje o nahrání nové desky.
V poslední době se objevila jedna nová kapela - jmenuje se Heaven And Hell. Co je na ní tak zajímavého? Jejími zakladateli jsou členové legendárních Black Sabbath ovšem bez Ozzyho. Sestava tedy vypadá takto: kytarista Tony Iommi, basák Geezer Butler, bubeník Bill Ward a zpěvák Ronnie James Dio.
V pondělí vyšlo album The Black Parade od kapely My Chemical Romance. Na speciálním webu www.theblackparade.com si ho můžete celé poslechnout.
And You Will Know Us By The Trail Of Dead, jedno z nejzajímavějších amerických metalových seskupení posledních let, vydají 14. listopadu novinku s názvem So Divided. K dostání bude i ve speciální limitované edici jako 7" vinyl.
Smashing Pumpkins připravují materiál pro své comebackové album. Zatím není jasné,v jaké sestavě album nahrají, jelikož z členů z dob nejslavnější sestavy zatím nebyli přizváni kytarista James Iha ani basistka D'Arcy Wretzky. Zbývající členové - tedy bubeník Jimmy Chamberlin a zpěvák Billy Corgan zatím pilně pracují na psaní nových písní, a to ve spolupráci s bývalým producentem Queen Royem Thomasem Bakerem. Na produkci alba by se měl podílet i Terry Date, jenž produkoval alba Panteře či Soundgarden.
Metallica se chystá vydat 5. prosince nové DVD s názvem 2 Of One. Kolekci dříve dostupnou pouze jako VHS si nyní můžete vychutnat v remixovaném zvuku 5.1 Surround.
K dalšímu, tentokráte již třetímu pokračování známého hororu Saw (Pila) je již zkompletován soundtrack. Zde je tracklist:
01. All That Remains - "This Calling"
02. Static X - "No Submission"
03. Slayer - "Eyes Of The Insane"
04. Lamb Of God - "Walk With Me In Hell"
05. Helmet - "Monochrome"
06. Disturbed - "Guarded"
07. Blue October - "Drilled A Wire Through My Cheek"
08. Drowning Pool - "No More"
09. Avenged Sevenfold - "Burn It Down"
10. Eighteen Visions - "Your Nightmare"
11. Opiate For The Masses - "Dead Underground"
12. Bullet For My Valentine - "Suffocating Under Words Of Sorrow (What Can I Do)"
13. Ministry - "Fear Is Big Business"
14. Mastadon - "The Wolf Is Loose"
15. Hydrovibe Featuring Shawnee Smith - "Killer Inside"
16. Hourcast - "Sakkara"
17. Meshuggah - "Shed"
18. The Smashup "Effigy"
19. Ghost Machine - "Siesta Loca"
20. Charlie Clouser - "S*!thole Theme"

recenze k filmu v rubrice FILM
ZATÍM VŠECIČKO LIDIČKY POKUD SHÁNÍTE NĚJAKOU INFORMACI A STE LÍNÍ =) TAK PÍSNĚTE DO KOMENTÁŘŮ POKUSÍM SE SEHNAT =)

Akcičky

29. října 2006 v 20:25 | Metalka |  News
NO TAAAK LIDIČKY MÁM TU PRO VÁS PRVNÍ ČLÁNEČEK V RUBRICE NEEEWS
A TO NEJAKTUÁLNĚJŠÍ AKCIČKY NA KTERÝ SE MŮŽETE VYDAT !!!!!!!
TEDA ŽE JEŠTĚ SEDÍTE DOMA =)
Datum: 03.11.2006
Jméno: BRZDEY PHARTY
Místo konání: SLAVONICE-KAWARNA
Detailní info: Fleshless, Mincing Fury And Guttural Clamour Of Queer Decay, Smashed Face, Say Why + DJ´s EL COSTA Datum: 11.11.2006 18:00
Jméno: Dark Night´s Symphony III.
Místo konání: Rock club naOZZaY - NITRA, Kupecka ul.(pesia zona)
Detailní info: Tisíc Let Od Ráje (avantgarde black doom, CZ),
Vstup: 100,-
Plakát akce Datum: 16.11.2006 19:45
Jméno: Cocotte Minute
Místo konání: Brno, Musilka
Detailní info: Cocotte Minute v Brně představují novou desku Proti sobě! Datum: 25.11.2006 20:00
Jméno: METAL(n)ATION party II
Místo konání: Katovna, Jeseník
Detailní info: Česká premiéra filmu Metalowa Twierdza 2006, spojená s koncertem kapel: HeadUp(Wroclaw, PL), Headshot(Jeseník, CZ)
Vstup: 30,- Datum: 25.11.2006 20:00
Jméno: Metalnight vol.1
Místo konání: Praha - klub Motoráj / Novovysočanská 892/2b, Prah
Detailní info: In Articulo Mortis, Unborn, Amok, Psychotic Despair
Vstup: 80,-
Plakát akce Datum: 26.11.2006
Jméno: EXODUS
Místo konání: Brno
Detailní info: 380 na místě
Vstup: 350,-
Plakát akce Datum: 01.12.2006 19:00
Jméno: VADER, Uprise + support
Místo konání: klub AMC, Olomouc
Detailní info: Předprodejní cena: 270,-
Vstup: 300,- Datum: 01.12.2006 20:00
Jméno: AXXIS
Místo konání: Zlín - Čepkov
Detailní info: support - Interitus
Vstup: 390,- Datum: 02.12.2006
Jméno: Zimní Masters of Rock
Místo konání: Zlín - Novesta
Detailní info: Cradle of Filth, Waltari, DORO, DOGA, Salamandra...
Vstup: 500,- Datum: 16.12.2006 20:00
Jméno: Living Hell vol. 2 - Christmassacre
Místo konání: LIBEREC, Vratislavice nad Nisou, Motorkářský klub
Detailní info: DIAGON, WYRM, AGMEN, SEKHMET, SATOR MARTE, info: www.nonsermia.wz.cz
Vstup: 100,- Datum: 14.03.2007 20:00
Jméno: Demons, Dragons and Warriors World Tour 2007
Místo konání: Zlín - Novesta
Detailní info: Manowar, Rhapsody, Holyhell
Vstup: 690,- Datum: 15.03.2007 20:00
Jméno: Demons, Dragons and Warriors World Tour 2007
Místo konání: Pardubice
Detailní info: Manowar, Rhapsody, Holyhell
Vstup: 690,- Datum: 16.03.2007 20:00
Jméno: Demons, Dragons and Warriors World Tour 2007
Místo konání: Plzeň
Detailní info: Manowar, Rhapsody, Holyhell
Vstup: 690,- LIDIČKY POKUD BUDETE NĚKDO NA NĚJAKÉ METAL AKCIČCE A CHCETE SE PODĚLIT ŽÁŽITKY,FOTKY COKOLIV PÍÍÍÍÍSEJTE NA MAIL: mary.vampire@seznam.cz=)

fotečky

29. října 2006 v 10:14 | Metalka |  The Rasmus
zase nějaké fotečky The Rasmus =)
docela stará fotečka
rasmus_rk_19
THE RASMUS am 11.08.03 in Berlin ...
rasmus photo

testík

27. října 2006 v 14:32 | Metalka |  RYCHLOVKA!!!KUK!!!!!
Ahojík Lidičky a teď něco ať se taky zasmějem =) = ) =) no tak to snad stačí
Ted´dávej pozor! Vem si tužku a papír a piš si odpovědi na otázky.Odpovídej pravdivě a NEPODVÁDĚJ!!!!Nakonci ti víde něco na zasmátí....A jestli seš kluk tak místo klučičích jmen tam dej holčičí!!!
A tet´k první otázce.
1.Jsi zamilovaná?(odpovědńapiš na papír)(napiš ano nebo ne)
2.Máš ráda zvířata?(napiš ano nebo ne)
3.Jméno chlapce?
4.Část těla?
5.Den tvého narození?
6.Oblíbená barva?
7.Chodíš ráda do kina?(napiš ano nebo ne)
8.Jméno chlapce?(jiné než předtim)
9.Číslo tvého domu?(nebo paneláku)(Když nemáš domov vymysli si číslo)
10.Víš jak vypadá kočka?(napiš jo nebo ne)
11.Jméno chlapce?(zase jiné)
12.Libovolné číslo?
13.Kde spíš?
14.Tančíš ráda?(napiš jo nebo ne)
15.Proč?
16.Máš ráda hudbu?(napiš ano nebo ne)
17.Zvíře které máš ráda?
18.Pravěké zvíře?
19.Lesní zvíře?
20.Domácí zvíře?
21.Chodíš ráda k zubaři?(napiš jo nebo ne)
22.Chodíš ráda do kina?(napiš ano nebo ne)
23.Jméno chlapce?(zase jiný)
24.Tvé št´ástné číslo?
25.Máš ráda zmrzlinu?(odpověs ano,ne)
26.4ást těla(jinou než před tím)
27.Oblíbená barva?
28.Učíš se ráda?(napiš opak)(ano,ne)
29.Číslo do pěti?
30.Na čem nejraději spíš?
31.Zdrobnělina jakého koliv jména?(klidně i holčičího)
32.Máš ráda tanec?
33.Proč?
A ted´ je na řadě výsledek.
Čti otázku a pak odpovíš tím co máš napsané na papíře...Takže předešlím odpovědím.
Těšíš se?
Já jo!
Mám tě dál trápit?
Ne!
Doufám ,že se ti to bude líbyt a ,že se zasměješ!
Chvilka strpení................................
................................
................................
.................................
..................................
.................................!
1.Mluvíš pravdu?
2.Bylas líbána?
3.Kým?
4.Kam?
5.Kolikrát?
6.Jakou jsi měla barvu?
7.Mělas někoho ráda?
8.Koho?
9.Kolik dní?
10.Podváděla jsi ho?
11.S kým?
12.Koliktát?
13.Kde?
14.Chtěla bys to ještě zkusit?
15.Proč?
16.Líbí se ti ted´ někdo?
17.Jak se chováš doma?
18.Jak se chováš ve společnosti?
19.Jak se chováš v posteli?
20.Co si myslíš že jsi?
21.Milujš pravdu?
22.bylas milována?
23.Kým?
24.Kolikrát?
25.Líbal tě?
26.Kam?
27.Jakou jsi měla barvu?
28.Bylas nevěrná?
29.Kolikrát?
30.Na čem?
31.Výsledek?
32.Chtěla bys to ještě zkusit?
33.Proč?

Psychotest

27. října 2006 v 14:21 | Metalka |  RYCHLOVKA!!!KUK!!!!!
Hojky Lidičky mám pro vás další rychlovku v podobě psychotestu vážně to vůbec nebolí tak nemějte ztrach a nekoukejte na výsledek ......................jasný že jo??? no jo já vím
potřebujete jen papír a tužku ...............


1. Nejprve napiš pod sebe řadu čísel od 1 do 11
2. Potom k číslu 1 a2 napiš oblíbené číslo
3. Vedle 3 a7 napiš jména dvou osob druhého pohlaví
4. Nedívej se na konec, jinak to vyjde špatně!!


5. Napiš nějaké jméno (přátelé nebo rodina) vedle čísel4, 5 a6
6. Napiš čtyři názvy písní k číslům 8, 9, 10 a11
7. A nakonec si něco přej! (To nikam nepiš - to musíš
udržet.. Nejlépe v

hlavě...)


Zde je řešení hry:
A: Musíš o téhle hře vyprávět tolika lidem, kolik mášnapsáno na místě č. 2!
B: Osoba na místě 3 je ta, kterou miluješ
C: Osobu na sedmém místě máš rád, ale nikdy s nínebudeš moci být...
D: Osobu na místě 4 máš nejraději
E: Osoba na místě 5 tě velmi dobře zná
F: Číslo 6 přináší štěstí
G: Písnička na místě 8 má souvislost s osobou na místě 3
H: Titul na 9. místě je píseň pro osobu č. 7
I: Píseň na místě 10 je ta, která nejvíce vypovídá otvém charakteru
J: A na 11. místě je píseň, která vyjadřuje tvůjživotní pocit
K: Pošli tento test 10 lidem do 1 hodiny. Když touděláš, splní se ti tvé přání - když ne, stane seopak!
Bláznivé, ale zdá se, že to funguje...

Ikonky

21. října 2006 v 9:16 | Metalka
BUDDY ICONS
sp_iconsp_iconsp_iconsp_iconsp_iconsp_icon
sp_icon

Tapety

16. října 2006 v 6:09 | Metalky |  Nirvana
Pár Tapety Nirvany

Make-Up a ostatní

15. října 2006 v 10:15 | Metalka |  Gothika
Lidé Ghot mají povětšinou rádi hlavně černou a tu kmbinují s chladnou bílou.Rty černé a tvář chladnou do toho zapadá io spousta jiných znaků jako oblečení a
doplňky. Černou lze použít na těle hned na několika místech jako jsou rty,nehty,oči. A bílý make-up na tváří aby vyzařovala osoba chladně a zároveň autoritativně.Co se oblečení týče je hneed několik stylů jak se oblékat.Od klasického ghotického stylu až ke stylu vílímu. Věci jako korzety,kabáty,sukně,kalhoty,trička a nevím co vše v černých a krvavě rudých barvách.Další co nechybí jsou doplňky od stříbrných prstenů.náhrdelníků a náramků až ke koženým doplňkům a metolovým obojkům.
Dalším poznávacím znakem je hudba.
PARADISE LOST
HIM - lovemetal/goth rock - http://www.heartagram.com/
NIGHTWISH - Operatic/symphonic power metal - http://www.nightwish.com/
WITHIN TEMPTATION - Melodic/Symphonic/Gothic Metal http://www.within-temptation.com/
SISTERS OF MERCY - VB- goth metal - http://www.the-sisters-of.mercy.com/
CRADLE OF FILTH - gothic black metal, dusk (upíří) metal- http://www.cradleoffilth.com/
THE DREAMSIDE - goth metal, hodně dobrá
AVANTASIA - nejde o skupinu, ale dvě CD metal opery
ORKRIST - slovenská skupina, metal
XIII. STOLETÍ - goth rock
MOONSPELL - upírský metal to někdo někdy nazval - http://www.moonspell.com/
SEPULTURA - metal
SLIPKNOT
JUDAS PRIEST
HELLOWEEN
Click to view full size image
STRATOVARIOUS
EDGUY
SONATA ARCTICA -
ENTWINE - goth metal
RHAPSODY
CHILDREN OF BODON
TRISTANIA
THERION
XANDRIA
THE 69 EYES -
a spousty dalších.............