metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Root

29. října 2006 v 20:51 | Metalka |  Rozhovory

ROOT

Big Boss
23.04.2003 Autor: Verdi << Zpět k rozhovorům
"Hrajeme si tady na jakési politické strany a parlamenty a senáty, ačkoliv by to tady v pohodě uřídil jeden obyčejnej člověk, protože v podstatě není co řídit...""Jsem hrdý a pyšný člověk, ne loutka na drátkách...""Tyhle obě republiky jsou již tak rozkradený, že nad námi ohrnují nos dokonce i zloději. Jsme směšný státy a v USA nás přezdívají "funy states" (legrační státy)."Najextravagantnejšou persónou českej metalovej scény posledného desaťročia je bezpochyby Jiří Valter - frontman brnenskej death metalovej skupiny Root (http://www.redblack.cz/root/), ktorého verejnosť pozná skĂ´r pod pseudonymom Big Boss (kontaktovať ho mĂ´žete tu bigbos@volny.cz). Zoznámil som sa s nim niekedy okolo roku 1992 a odvtedy tohto človeka zbožňujem. Jeho nekonečný entuziazmus, špecifická životná filozofia, nevyčerpateµná zásoba energie a optimizmu a závideniahodný životný nadhµad vypestovaný bohatými životnými skúsenosťami robí z neho človeka veµmi jedinečného a výnimočného. So skupinou Root vydal šesť oficiálnych albumov a na jar tohto roku chystá ďalší. Venuje sa produkčnej činnosti, aranžérstvu, píše texty, manažoval niekoµko skvelých kompilácií, pracoval v rozhlase. Nedávno založil novú kapelu, akýsi bočný projekt Rootu, s názvom Equirhodont, ktorý má za sebou aj krst debutového albumu "Equirhodont Grandiose Magus". V kapele hrajú traja členovia Root - okrem Bossa ešte Ashok a Igor a zvuk ich nahrávky dotvára ešte niekoµko ďalších hostí. O najbližších plánoch, zdrojoch jeho energie, ale aj politickom svetonázore, sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.
Na jar tohto roku sa pripravuje siedmy rádový album s názvom "Madness Of The Graves". Čím prekvapí tvojich priaznivcov a čím sa bude odlišovať od "Black Seal"?
"Hmm , tak to my sami nevíme čím překvapíme, protože pracujeme stylem "uvidíme co z toho vyleze"....teď připravujeme tzv předprodukci, abychom šli do studia s co nejjasnější představou. A že to bude zase něco "jiného" to už je teď jasné, protože všechny naše alba se diametrálně odlišují - alespoň pro nás. Myslím že tohle bude velice detailně propracované jak po stránce instrumentální, tak i vokální. Bude asi temnější než předchozí."
Ako ste spokojní s albumom "Black Seal po hudobnej stránke a po stránke komerčnej. Podµa mojich informácií sa predával celkom dobre, dokonca sa vraj vydal licenčne aj v Rusku. Ako k tomu došlo?
"Spokojeni jsme a spokojená je i firma Redblack, jinak bychom asi již netočili v dnešní době, kdy si CD nikdo nekupuje, nýbrž vypaluje, že? Firma prodala licenci do Ruska a to je asi tak vše co o tom víme."
Koncom januára mal ROOT vystupovať v Belehrade. Uskutočnil sa koncert? Ako dopadol? Aké je srbské publikum v porovnaní povedzme s českým?
"Koncert se uskutečnil a dopadl fantasticky (viac o koncerte nájdete tu http://www.redblack.cz/root/cz/index.html). Lidé jsou tam vynikající a velmi hladoví po živých koncertech. No a fans máme všude po Evropě stejný, tedy skvělý. Ani jsme to nečekali. Pořadetelé Milan Rakič a spol. byli super hostitelé a bylo o nás výborně postaráno.Až na ty poplatky na silnicích. Platí se tam i za silnice třetí třídy, po kterých u nás nikdo nejezdí."
Ako vyzerala hudobná kryštalizácia Rootu od jej vzniku po dnešok? Do akej miery sa posúvala štýlovo, textovo a technicky?
"Uf ....to je velice složitá otázka, asi tak na jednu tlustou knihu. Takhle ze startu na to vůbec nedokáži odpovědět. Ale to přece musí každý slyšet na albech, že ?"
Prejdime trošku na politiku. Nezvažoval si kandidovať na post prezidenta ČR? Veď popri menách ako Karel Gott či Michael Kocáb by sa predsa nestratilo ani meno Jiřího Valtera...Ozaj, aký by bol prvý krok prezidenta Valtera?
"Na takovou kravinu jsem vůbec nepomyslel. Vzhledem k tomu, že prezident je pouhá FIGURKA bez vlastních pravomocí, tak bych se na to akorát tak vysral. Jsem hrdý a pyšný člověk a ne loutka na drátkách. Co vlastně dělá prezidnet? Sedí a čumí z okna a občas si vyjede ven potřást si rukama s jinejma figurkama.To je vše.Sorry."
Ako vnímaš situáciu okolo aféry vojenského útoku USA proti Iraku? Prikláňaš sa k vojenskému angažovaniu sa Čiech a Slovenska?
"Války vůbec nechápu a tudíž mne nezajímají. Jediné co si uvědomuji je to, že "akce vyvolá reakci", můžeme tedy a měli bychom počítat s odvetou. A jsme tak malé státy, že sem bude stačit jedna atomová bomba. Jsem zvědav jak nám potom pomohou různý ty pakty a smlouvy. Historicky si s naší republikou vždycky někdo vytřel prdel a tak tomu je i nyní ať už si vykládá kdo chce co chce. Hrajeme si tady na jakési politické strany a parlamenty a senáty, ačkoliv by to tady v pohodě uřídil jeden obyčejnej člověk, protože v podstatě není co řídit, že? Stejně si každej dělá co jej napadne a sere na všechno. Tyhle obě republiky jsou již tak rozkradený, že nad námi ohrnují nos dokonce i zloději. Jsme směšný státy a v USA nás přezdívají "funy states" (legrační státy). Jediné co nechápu je to, že tady ještě vůbec někdo žije. Fakt zábava !!"
Ako vidíš po 10 rokoch rozpad spoločného štátu Čechov a Slovákov? Bolo rozdelenie potrebné, nevyhnutné alebo zbytočné? Kto z politikov sa podµa teba najviac pričinil o rozdelenie federácie?
"Impuls k rozdělení, jak všichni víme, vyšel ze slovenské strany, takže je to tak, jak to je. K tomu není co dodat. No a návrh přece přišel od Mečiara tenkrát na zasedání federálního parlamentu. Mohl bych říct "máte co jste chtěli", ale nejsem si jist jestli to zrovna chtěli všichni Slováci. Myslím že ne."
Poznáme ťa ako zručného odborníka v slovných hračkách. Dokázal by si odpovedať na nasledujúcu otázku aspoň 4 slovami začínajúcimi vždy na písmeno N? Otázka by znela povedzme takto: Začo utrácaš najviac peňazí?
"Peníze utrácím nejvíc za jídlo a chlast a tam nezačíná nic na "N", protože nejraději mám kuřata a Vodku, (smích)....ale abys neřekl že nemám v zásobě slovní hříčku - víš ve které české větě je 4x po sobě slovo "se"?"Nesnese se se sestrou"A přidám i básničku - "Šel za námi mameluk, ptal se jestli máme luk. My jsme luk neměli, jen dva šípy v prdeli"...."
Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku sa na život zvačša šomre. Ty však stále prekypuješ optimizmom! Kde sa v tebe berie?
"Myslím že je to dáno vnitřní energii, kterou má každý člověk v sobě. Někdo ji umí využít, jiný zase neumí. Většina lidí ji také vyplýtvá na blbosti a každodenní zbytečné krávoviny. Uvědom si také, že nemám vlastní rodinu a tak se mohu zcela věnovat sám sobě, muzice, kapele a svým přátelům. Život se má vyžít na plno a tvořivě. Nechci jej strávit věčným nadáváním a stěžováním si na blbosti, které stejně nemohu změnit, nemám pravdu ?"
Hovorí sa, že chlap by mal vedieť plávať, lyžovať a korčuµovať. Ako si na tom ty? Čo šport všeobecne...?
"Sport mne nezajímá a neumím ani plavat, ani lyžovat, ani bruslit. Mezi námi - je to k něčemu dobré ?"
Mnohí muži v strednom veku sú frustrovaní a strácajú zmysel života. Ty naopak, pĂ´sobíš, akoby sa ťa vek ani nedotkol...?
"Na to jsem již odpověděl. Ale ještě něco: každý má takový život jaký si zaslouží ! Ale neboj se, věk se mne dotknul, kdybych zde měl vypočítat své choroby, tak bys asi zíral, ale proč se tím zabývat? S chorobami se musí člověk spřátelit a žít s nimi a ony mu dají pokoj. Stejně se jich nezbavíš a většina současných lidských chorob je nevyléčitelná. Lékaři pouze předstírají že tě léčí, ve skutečnosti jsou bezmocní a hloupí. Jejich ego je bohatě naplněno tím, že si dají před své jméno titul. To jim stačí. Konec-konců, proč ne, že ?"
Kde a ako sa najlepšie uvoµníš?
"To je velice soukromá otázka a v žádném případě na ni neodpovím....he he"
Tvoj najvačší "trapas"?
"Žádný trapasy nezažívám. A momentální trapas je ten, že si na žádný nevzpomenu. Ale to není trapas, že? Jsem vždy na každou situaci perfektně připraven. A pokud ne, tak se mi to vymkne z rukou a musím to řešit, ale trapas? To fakt neznám. Spíše já sám uvádím rád lidi do rozpaků a bavím se tím."
Čo by si na sebe rád zmenil?
"Vůbec NIC !!!!"
žakujem za odpovede.
"Měj se fajn."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama