metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Resident Evil:Apocalypsa/The Resident Evil:Apocalypse

15. října 2006 v 9:27 | Metalka |  Filmy

Resident Evil 2: Apokalypsa

Resident Evil 2: ApokalypsaV úvodu jsou v rychlosti zopakovány události z předchozího dílu Resident Evil, na které děj po té plynule navazuje. Alice (Milla Jovovich), která jako jedna ze dvou postav v prvním dílu přežila, se probouzí v laboratořích společnosti Umbrella a postupně zjišťuje, co se stalo, během doby, co spala.
Resident Evil 2: ApokalypsaInfekce z podzemní laboratoře se dostala na zemský povrch a nakazila většinu obyvatel ve městě. Děj druhého dílu se tedy z podzemního Úlu přesouvá na zemský povrch. Od této chvíle je film z velké části tvořen standardní šablonou filmů na bázi noc oživlých mrtvol. Mrtvoly vlivem speciálního viru ožívají a koho kousnou, ten se stane jedním znich. Zabít se dají pouze zásahem do hlavy. Od tohoto standardního zombie scénáře se film občas odchyluje jen díky scénám, které vznikly posazení celého děje do prostředí korporace Umbrella. Tím vzniká pár zajímavých zápletek, které vůbec nejsou špatné, ale film bohužel stojí pouze na nich.
Resident Evil 2: ApokalypsaZbylé pasáže se omezují na masové vyvražďování zombíků, což je sice pěkné, ale v současné době již bohužel vyčerpané téma. Pokud se na to ale díváte jako na oddechový film, nepopírám, že to může být zábava. Akčním scénám vévodí Milla Jovovich, která má díky genetické úpravě od Umbrelly značně vylepšené fyzické vlastnosti a její postava by se dala charakterizovat jako sexy stroj na zabíjení zombie. Bohužel v Apokalypse již nedostala tolik prostoru jako v jedničce.
Resident Evil 2: ApokalypsaVe snaze zabránit rozšíření viru uzavírá společnost Umbrella město a nikoho nepustí ani dovnitř ani ven. Jelikož není k nalezení žádné uspokojivé řešení, jsou připraveni město zlikvidovat jadernou zbraní. Pár živých, ktřeří ve městě zůstali, musí bojovat o svůj život a hlavně se včas z města dostat. Aby to neměli tak jednoduché, Umbrella spouští program Nemesis, což je geneticky upravený Matt, který spolu s Alicí přežil katastrofu z prvního dílu Resident Evil, a ze kterého je nyní vraždící mutant.
V závěru filmu dojde nakonec k překvapivému zvratu a Alice končí, stejně jako v prvním dílu, v zajetí laboratoří korporace Umbrella. Že by zase prostor pro další pokračování?

O filmu:

Velká Británie / Francie / Německo, 2004, 93 min
Oficiání web: Resident Evil: Apocalypse
Režie: Alexander Witt
V hlavních rolích: Milla Jovovich, Jared Harris, Thomas Kretschmann, Mike Epps, Eric Mabius
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívil/a Jsem Tyto Stránky

:::::::::::::::::::KLIK::::::::::::::::::::::

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama