metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Prokletí/Cursed

15. října 2006 v 9:24 | Metalka |  Filmy

Prokletí

ProkletíPo dlouhé době se někomu povedlo natočit kvalitní komediální horor, který stojí za to vidět. Tentokrát ze světa vlkodlaků a jak už to u teenage hororů bývá, také z prostředí střední školy.
ProkletíFilm si mě získal hned úvodní písničkou Little Red Riding Hood, která nejen že je sama o sobě výborná, ale především se svým námětem (textem) k filmu perfektně hodí. Kdyby ten text nebyl z roku 1966, řekl bych, že byl napsán přímo pro ten film.
ProkletíEllie (Christina Ricci) se se svým mladším bratrem Jimmy (Jesse Eisenberg) vrací v noci autem domů, když vrazí do nějakého divného tvora a způsobí havárii ještě dalšího auta, které se zkutálí ze svahu. Když se snaží řidičku z auta vyprostit, stvoření, které jim před tím skřižilo cestu, jí odtáhne do lesa a roztrhá. Oba sourozence při tom poškrábe. Nejsou to žádná velká zranění, ale posléze zjistí, že nejsou bezvýznamná. Jimmy tvrdí, že šlo o vlkodlaka. Ellie stvoření neviděla a pro bratrův názor nemá moc pochopení.
ProkletíOba sourozenci, i když si to Ellie nechce připustit, na sobě začínají pozorovat určité změny, které čím dál tím jasněji ukazují, že škrábance od vlkodlaka nezůstaly bez následků. Ellie o tom ale nechce ani slyšet. Chce se dál věnovat své karieře produkční televizní talkshow, svému příteli Jakeovi (Joshua Jackson) a na pohádky o vlkodlacích nemá chuť. Co se ale stalo, se nedá jen tak pustit z hlavy. Naopak Jimmy je ze svých nových schopností, které postupně získává, nadšen. Ve škole je to takový otloukánek, kterého nikdo nemá rád a svých nových schopností náležitě využívá. Alespoň zpočátku.
ProkletíPrvní polovina filmu se tváří jako teenage-horor nebo thriller. Tajemství kolem vlkodlaka vyvolává napětí, vlkodlak je všude kolem, ale není vidět. Maximálně se někde mihne. Ale v momentě, kdy se ta chlupatá potvora ukáže v plné kráse, je celé tajemno bohužel pryč a prostě se musíte smát. Od této chvíle se film mění na komediální horor. Scenárista Kevin Williamson říká "Chtěl jsem udělat něco jako Vřískot. Něco, co by bylo v první řadě strašidelné a také vtipné.". To se mu z velké části povedlo. Skutečně se jedná o horor, u kterého se v jednom kuse musíte smát.

O filmu:

Prokletí
USA, 2005, 97 min
Oficiání web: Cursed
Režie: Wes Craven
V hlavních rolích: Christina Ricci, Joshua Jackson, Judy Greer, Kristina Anapau, Scott Baio, James Lance Bass, James Brolin, Portia de Rossi, Jesse Eisenberg, Shannon Elizabeth, Robert Forster, Michelle Krusiec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama