metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Mumie/Mummy

15. října 2006 v 9:11 | Metalka |  Filmy

Mumie

MumieThéby, město živých, klenot říše faraona Setiho I., sídlo Imothepa, velekněze faraonova a strážce mrtvých. Rodné město Anck Su Namun, faraonovi vyvolené, žádný jiný muž se jí nemohl dotknout.
MumieKdyž faraon přistihne Anck-Su-Namun u Imhotepa, je mileneckým párem zavražděn. Anck-Su-Namun se obětuje a Imhotep se svými kněžími ujíždí do města mrtvých, kde ji chce oživit. Faraonovi stráže ho ale dostihnou a rituál ho dokončit nenechají. Na Imhotepa je uvalena strašná kletba, které zatím nikdy nebylo použito, a díky které nakonec zůstane 3000 let zavřený v sarkofágu mezi životem a smrtí. Jeho kněží jsou odsouzeni k mumifikaci zaživa.
MumiePak se přeneseme do 20.let. Krásná egyptoložka Evelyn, její bratr Jonathan a vysloužilý britský voják O'Connell se vydávají do Egypta hledat bájné město Hamunapatra, nebo-li město mrtvých. Egyptské poklady ukryté v Hamunapatře ale střeží zlo, které zde bylo před 3000 lety zaseto - Imhotep. A aby to nebylo tak jednoduché, naši dobrodruzi nejsou sami, kdo Hamunapatru hledá. Je tu ještě partička američanů, kterou vede Beni, podvodník a O'Connellův "kamarád" z války.
MumiePokud máte pocit, že je to něco jako Indiana Jones přenesený do Egypta, máte naprostou pravdu, i když na Inyho to nemá. Jedná se přesně o ten typ dobrodružného filmu, jehož účelem je poskytnout nenáročnou podívanou, která pobaví, ale na nic extra si nehraje. Přitom disponuje kvalitními efekty, bez kterých by ty mumie nevypadaly věrohodně a zároveň slušnou dávkou humoru, který najdeme skutečně v průběhu celého filmu. Tím Mumie balancuje mezi dobrodružným filmem, hororem a komedií zároveň.
MumieBohužel ve filmu najdeme i několik věcí, které nejenže úplně nesedí, ale vyloženě bijí do očí (uší). Tak třeba se tam hovoří o deseti egyptských ranách. I průměrně vzdělaný člověk ví, že jich bylo pouze sedm. Upřimě nevím, co si mám o takovémto přehmatu myslet.

O filmu:

USA, 1999, 124 min
Režie: Stephen Sommers
V hlavníh rolích: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah, Arnold Vosloo, Kevin J. O'Connor, Erick Avari, Patricia Velazquez
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danda Danda | Web | 22. března 2007 v 18:42 | Reagovat

Chtěla bych upozornit, že v tom článku je napsáno že ve filmu se hovoří o deseti ranách, ale ve skutečnosti těch ran bylo sedm...je to přesně naopak...vefilmu mluvili o sedmi, ale v historii jich bylo deset...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama