metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


Historie - AC/DC

14. října 2006 v 7:25 | Metalka |  AC/DC

AC/DC

Skvělá rocková skupina AC/DC byla založena bratry Angusem a Malcolmem Youngovými, kteří jsou mladšími bratry George Younga, který hrál v 60. letech ve skupině EASYBEATS. Kapelu AC/DC založili v Sydney (její název vznikl dle značky na vysavači a byl to nápad jejich sestry Margaret). Po založení kapely se přesunuli do Melbourne, kde hráli v sestavě:
  • BON SCOTT - zpěv
  • MALCOLM YOUNG - kytara
  • ANGUS YOUNG - kytara
  • MARK EVANS - baskytara
  • PHIL RUDD - bicí
Prvním větším koncertem bylo pro kapelu vystoupení na Silvestra roku 1973 v klubu Checquers v Sydney a kde Margaret přemluvila Anguse, aby si navlékl školní uniformu. V ten den rovněž Angus poprvé vystřihl svůj kachní, chuckberryovský krok. AC/DC se podařilo překonat předsudky vůči australskému rocku, které v Británii dlouho přetrvávaly. Alba HIGH VOLTAGE a TNT (1975) vzbudila v Austrálii silný ohlas. Pak následovalo ekonomicky střídmé, pracovně intenzivní britské turné, které také umožnilo dobré přijetí britské verze LP HIGH VOLTAGE (to obsahuje ovšem jen dvě skladby z australského HIGH VOLTAGE, zbytek tvoří TNT).
Kapela, pověstná atletickými výkony na pódiu, vzbudila značný zájem v USA. Scottovy drásavé vokály a Angusovy maratonské výkony stavěly zbytek kapely do role doprovázečů. V roce 1976 se AC/DC - teď už s Markem Evansem na baskytaru a Philem Ruddem za bicími přesunuli do Anglie. Základnu měli v Londýně a začali hrát v klubech a pubech.
Na jaře 1977 se skupina vrací do Austrálie, aby tam nahrála jedno ze svých nejlepších alb LET THERE BE ROCK, první ze svých tzv. klasických. Deska obsahuje i jejich hit z nejoblíbenějších, skladbu WHOLE LOTTA ROSIE, kterou prý Bon napsal o jedné stokilové milence z Tasmánie. Další dva roky kapela intenzivně koncertuje a oddech si dává pouze na nahrání alba POWERAGE, které bylo debutem pro Cliffa Williamse.
Album HIGHWAY TO HELL z roku 1979 bylo mezníkem a název titulního songu i skladby TOUCH TOO MUCH prorocké. Noc z úterý 19. na středu 20. února proflámoval Bon se svou starou známou Alisdair Kinnear v baru Music Machine v londýnském Camdenu. Alisdair pak chtěla dovést Scotta do svého bytu a Dulwichi. S pomocí kamarádů ho naložila do auta, než však dojeli k domu, byl už Bon v těžkém bezvědomí. Alisdair ho v domnění, že jen spí, pečlivě zakryla dekou, uzamkla vůz a šla spát. Ráno ho našla v autě už mrtvého.
Šťastnou schodou okolností nahradil Bona Scotta velmi brzy a hlasově velmi příbuzný Brian Johnson (původem ze skupiny Geordie). Po klasickém albu BACK IN BLACK pokračovala skupina dál ve vyjetých kolejích bez větších nápadů. Když v roce 1983 odešel Rudd, u bicích ho nahradil Simon Wright. Období relativního klidu skončilo r. 1987, kdy do britské Top 20 pronikl singl HEATSEEKER. K dalším změnám došlo, když indisponovaného Malcolma Younga nahradil bratranec Stevie Young a bubeník Chris Slade vystřídal Wrighta. V roce 1990 se skupina vrátila opět do britských a amerických žebříčků albem RAZOR'S EDGE a s novým baskytaristou Paulem Greggem podnikla významné turné po USA. Na jejich traumatizujícím koncertě v Salt Lake City (1991) zahynuli uprostěd frenetické vřavy tři fanoušci. V září 1991 skupina vystoupila v Moskvě. Po tomto období se kapela opět vrací ke své formaci s Malcolmem Youngem, Cliffem Williamsem a Philem Ruddem. Takto v roce 1995 vydávají strhující LP BALLBREAKER s hity BALLBREAKER, HARD AS A ROCK a za srdce chytajícím blues BOOGIE MAN.
Konečně 29. května 1996 kapela poprvé zavítala do České republiky. Její koncert ve sportovní hale v Praze byl několik měsíců dopředu beznadějně vyprodán. Hala praskala ve švech pod náporem 15000 fanošků skupiny. Ti po více jak dvouhodinovém koncertu odcházeli s nezapomenutelnými zážitky. Bohužel poté se skupina na dlouhou dobu odmlčela a pouze v r. 1997 rozvlnila klidné vody vydáním čtyřdiskové (existuje i pětidisková) sbírky dosud neznámého materiálu. Vydána byla na poctu Bonu Scottovi a nazvána BONFIRE. Tato sbírka obsahuje osmiskladbový live záznam nahraný v New Yorku pro rozhlasové vysílání v r.1977, čtrnácti skladbové 2CD nahrané v Paříži v roce 1978 (LET THERE BE ROCK: MOVIE SOUNDTRACK) a desetiskladbovou kompilaci obsahující demoverze skladeb z alba Highway to hell a původní verze WHOLE LOTTA ROSIE a skladby nahrané živě pro australskou televizi. Zatím posledním albem je STIFF UPPER LIP (2000).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 garden garden | Web | 26. dubna 2007 v 19:00 | Reagovat

Podívejte se prosím na mé stránky o rocku/punku/metalu….nyní vše o AC/DC – historie, členové, sestava, diskografie, prodané nosiče, videografie, bibliografie, celkem 837 fotografií, 164 videí, 3 filmy, 53 wallpaperů, přehled všech písní, 127 textů písniček, 51 překladů písní do CZ, články, rozhovory, zajímavosti, seznam všech koncertů v historii AC/DC, obrázky, animace, komix, kvízy…. a mnoho dalšího, nejen o AC/DC najdete na mých stránkách:

http://rock-punk-metal.blog.cz/

Přijďte se prosím podívat! Děkuji za návštěvu

2 Halal Halal | Web | 22. září 2012 v 16:05 | Reagovat

Ale jo, proč ne....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama