metalky-page.blogc.cz

VÍTEJTE ....\m/
VÝBĚR NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ (LISTOPAD 2010)

Therion  26.11.10 ( Praha, Kult. centrum Vltavská ); 5.11.10 (Zlín)  
lístky
,praha; lístky,zlín [ od 590 Kč ]

Sabaton 7.11.10 ( Praha , Kult. centrum Vltavská ) -

lístky
,praha  [ 590Kč ]

Sonic Syndicate, Blowsight  18.11.10 ( Praha,Modrá Vopice ) -

lístky
[ 275 Kč ]

Lordi 18.11.10 (Praha, Kult. centrum Vltavská ) ; 19.11.10(Ostrava
-
lístky
,praha ; lístky,ostrava[ 590 Kč ]


 Zimní Masters Of Rock 27.11.10 ( Zlín , Sportovní hala Euronics) -

lístky
[od: 650 Kč ]
[ Helloween , Pretty Maids , Paul Gilbert ,Freedom Call ...- zde uvedené koncerty rozhodně nejsou všechny v listopadu se konající
- odkazy na lístky vás navedou do sítě Ticketpro


CHILDREN OF BODOM - Follow the Reaper (2001)

14. října 2006 v 10:49

CHILDREN OF BODOM - Follow the Reaper (2001)

Obal alba Hop a je tu v pořadí již třetí studiový výplod finských dítek od vražedného jezírka Bodom a jak už tradičně se na obalu leskne v pro změnu modré barvě sličná kosa i s panem sekáčem, který dává kamarádsky najevo abychom jej následovali. Svou pozici si již na minulém záseku "Hatebreeder" pojistili sekáči daleko za hranicemi své rodné země a novinkou potvrzují, že neodmyslitelně patří nejen mezi finskou špičku.
Co se týká stylového posunu tak změn se příliš nestalo, deska je relativně trochu pomalejší, relativně je trošku melodičtější, ale hlavní rozdílje v produkci, jenž byla pořízena ve studiu Abyss pod zkušenou taktovkou Petera Tagtgrena což znamená, že autentický "Peťův" zvuk ala HYPOCRISY byl přenesen také do jezera Bodom. Zde ovšem vězí tajemná nitka originality nadaných hudebníků, a to sice v tom, že ze zakleté Peterovi propasti vychází většina kapel s velice podobným zvukem, ale pouze někteří si přes tento fakt dokážou zachovat vlastní ksicht a využít všechny jeho přednosti. Kloubení heavy/speed metalu s těžkotonážnějšími odnožemi kovu je v podání CHILDREN OF BODOM natolik originální, že propastná produkce posunula nahrávku blíž ke krystalické dokonalosti, které je možno v tomto studiu dosáhnout. Velmi nadaný šílenec Alexi Laiho (Sinergy, Impaled Nazarene) si pohrává s hlasivkami a svůj blackmetalový skřek úspěšně střídá co chvilku s krapet melodičtějším zpěvem přidávajícím tím na barvitosti už tak barevné hudby.
Ten kdo čekal na přitvrzení do černočerných vod, luhů a hájů bude muset asi čekat na příští zásek, protože na tomto převažuje hlavně heavík a černota je převážně jen v hrdle velitele.
Že jsou CHILDREN OF BODOM schopni svou produkci předvést na živo ukázali s naprostým přehledem nejen ve Zlíně, jak už jsem napsal v recenzi na koncert. Pokud se budou držet tohoto směru a posunou ho ještě o kousek dál je velmi, velmi pravděpodobné, že se na vrcholu nějakou tu chvilku oprávněně udrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama